Zavrieť

Porady

ako nájsť chybu keď mi nesedí účet 343 ku koncu roka

kontrolujem všetky účty k 31.12., a 343 mi nesedí, teda v analytike mi zúčtovací 343900 sedí lebo som mesačne robila zúčtovania, ale v analytike dph na vstupe a na výstupe mi nesedí, ako to zvyknete kontrolovať? robím v mrp.
veronikasad na začiatku roka "sedela" ?
olgaolga ano, analytika bola na vstupe aj na výstupe vynulovaná a zostatok na zúčtovacom 343900 bol presne dph vl.daň.povinnosť za december 2020.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nepoznám na toto skratku, iba každý mesiac po zúčtovaní skontrolovať, či sa vynulovali účty dph vstup a vystup. Ak nie, tak hladam, či viem vysvetliť, čo sa stalo (napríklad odpočet uplatnený v inom mesiaci). A kontrolujem s daňovým priznaním, teda s podkladmi. príde aj na to, koľko je dokladov a aký je rozdiel
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    olgaolga rozumiem, ale už som sa v tom stratila, pretože v každom mesiaci sú nejaké faktúry ktoré majú dátum odpočítania dane v inom mesiaci ako sú zaevidované
    Dáša_ začni najskôr vystavenými, tam takéto nehrozí.. V prípade došlých faktúr príde na to, aký veľký je ten rozdiel. Ak len centy, tak ok. Inak treba hľadať. Možno nie je všetko zaúčtované, možno je niekde preklep a zaučtovana dph naviac. Sedi 321 a 311? sedí pokladňa?
    olgaolga ano, 311 a 321 sedí, pokladnu riešim naposledy. a učet tiež sedí
      zbaliť

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    V uctovnom denniku za minuly rok si zvol kontrolu,nadstav ucty 343xxx a voci akym uctom chces kontrolovat, zvol kontrolovat zauctovanie . Vytvori ti zoznam, kde vidis uctovanie vratane datumov a rozdielnych sum. Popravde, nezavidim Ti.
    Dáša_ ano, mravenčia práca. Ja si zvyčajne vytlačím konkretny účet v konkrétnom mesiaci a riadok po riadku odčiarkavam. Niekedy to ide relatívne rýchlo. A veru sa stáva, že prídem aj na dodatočne danové priznania. do jednej aj do druhej strany

    ako nájsť chybu keď mi nesedí účet 343 ku koncu roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.