Zavrieť

Porady

SZČO faktúry a príjem rok 2021

Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť. Neviem sa s tým popasovať.
Szčo príjem na faktúrach cca 25000 ale na účet mu príšlo o 2000 eur viac čiže 27000. Ako by ste to zaevidovali v alfe v jednoducho učtovníctve. Ide na paušal:
Za každú radu vopred ďakujem
7 komentárov     zbaliť
ivka70 tak snad viete identifikovat, k comu platba 2000 eur patri. .....nemusi to byt faktura z roku 2021 ...moze to byt napr. platba faktury z decembra 2020 alebo zaloha so zalohovou fakturu z roku 2022 ....
Do DP aj tak davas to, co dostal zaplatene .....
lenka1309 Praveže od 8 mesiaca do 12 mesiaca 2021 pracoval u jedného podnikateľa na živnosť a tam ma 5 faktúr vystavených na cca 10000 ale prišlo mu na účet 12000. v 12 platbách a teraz v januári 2022 ma vystavené faktúry a aj vyplatené v januári Pride mi to ako keby mu viac vyplacal ako je na faktúre
ivka70 tak nech si v tom spravi poriadok ....asi ti chyba jedna faktura ....
veronikasad Pri platbách nie je uvedený variabilný symbol?
veronikasad Aj keď ide na paušál, si povinná viesť evidenciu pohľadávok a teda aj parovať fa s uhradami. A z toho ľahko zistíš platby navyše
lenka1309 Práve som ich párovala a tam som zistila platby navyše. ako rozumne to zaevidovať?
veronikasad Ak živnostník nemá dohodnuté nejaké nahrady, ktoré ale mal vyfakturovat,platbu navyše treba vrátiť (napr.spotrebu PHM-nedal odberateľovi bločky?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZČO faktúry a príjem rok 2021

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.