Zavrieť

Porady

Zamietnuta žiadost o opatrovatelske

Dobry den.Mam dceru,diagnoza leukemia poberala som opatrovatelsky prispevok 5r,minuly mesiac som na posudkove poslala lekarske spravy od onkologicky,psychiatricky ...Po onkologickej stránke je chvala Bohu všetko v poriadku????,takze nemam narok na opatrovatelske,lenže má diagnozu aspergerov syndrom a zamietli mi opatrovatelsky prispevok,neviem teraz ako ďalej kedže dr mi povedala ze mam narok na opatrovatelske, a mne to zamietli.Vie mi niekto poradit?Ďakujem za odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 a ziadost bola kvoli Aspergovmu syndromu? zamietli to kvoli tejto diagnoze? Lebo ak onkologicky nalez uz nie je, neda sa ziadat kvoli tomu .....
Jahodka10 Nie,vlastne to nebola ziadost AS ale posudkove po 5r. Na leukemiu ale poslala som uz aj lek. spravy od psychiatričky
ivka70 Ak sprava od onkologicky bola o ukonceni liecby, je jasne ,ze to nepredlzili. Teraz posudzovali ,ci nadalej trvaju dovody, ktore boli predtym schvalene. A tie asi netrvaju.
Ked tak podaj novu ziadost kvoli tej inej diagnoze .... alebo ako pise Katy, skus osobnu asistenciu.
Jahodka10 Ďakujem za odpoveď a áno je uplne vyliečná,lenže keď mi volala z posudkového tak som to aj povedala ze je vyliecena ale ze ma este diagnozu AS, ze mam poslat vsetky lekarske spravy tak som poslala a zamietli.Podám novu ziadost.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  Nárok na nejakú kompenzáciu je vtedy, keď o tom rozhodne posudková komisia na UPSVaR - samozrejme podľa zdravotnej dokumentácie. Ak si dostala zamietnutie - určite tam máš presne napísané - že ako a kde sa môžeš odvolať - môžeš/nemusíš skúsiť? Predtým by som - pozri zák 447/ 2008, resp prílohu zák 448/2008 - že aký stupeň odkázanosti musí byť (zrejme to aj v tom zdôvodnení píšu) .
  Kompenzácie ŤZP stavu sú rôzne - len tak môj návrh - že možno by bolo vhodnejšie pouvažovať, či nespĺňa podmienky pre osobnú asistenciu ???
  Jahodka10 Ďakujem za radu.

  Zamietnuta žiadost o opatrovatelske

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.