Zavrieť

Porady

slnecnica a zemiaky nevhodna kombinacia?

Chcela by som zasadit do jedneho riadku medzi zemiaky slnecnicu. Nasla som vsak, ze sa nemaju radi. Neviem ale preco. Hlavne mi ide o vytvorenie clony od suseda. Ak mate aj ine tipy, dakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  mirko70 je offline (nepripojený) mirko70

  "...hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať"-Voltaire ...viac mirko70
  Slnečnicové semiačka sú skvelým doplnkom každého jedla, ale na to potrebujú mať dostatočný priestor pre seba a svoje vlastné korene. Ak chcete niečo v okolí slnečníc vysadiť, tak až vo vzdialenosti nad 90 centimetrov.
  Opera Snímka obrazovky_2022-04-23_145106_urobsisam.zoznam.sk.png  

  Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

  Terezia13
  slnečnica ako clona od suseda nič nerieši, musela by byť nasiata do niekoľkých radov, jeden rad v zemiakoch nestačí, na clonu jedine plot z nepriehľadného materiálu, alebo živý plot - to je veľa možnosí
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  bupi Dakujem za prispevky, skusim si to vymerat ci mi tam vojde aj viac radov slnecnice aby mali odstup tych 90 cm. O fazuli a plote viem, ale v tomto pripade su nerealizovatelne. Mozem pouzit len nejake kvetiny...Ak Vas napadne este nieco ine, budem rada.
  Terezia13 nemusí mať odstup 90 cm - viac v článku
  Výsadba

  Dnes nie je problém zohnať osivo rôznych druhov slnečníc. Aj veľmi netradičné. Dokonca zmesi, ktoré zahŕňajú aj kultivary s farebne netradičnými kvetmi. Osivo je dobre klíčivé, vysiať ho treba na pripravené záhony, či už do hniezd – to je najlepší spôsob –, alebo nariedko do riadkov. Ideálne do hĺbky 2 cm, nie hlbšie.

  Po výseve je nevyhnutné pôdu zavlažovať, ale vždy opatrne, pretože hrozí vyplavenie semien. Preschýnanie hriadky spôsobí zlé klíčenie a nízky počet rastlín. V jarnom období, dokonca v lete však môžete zohnať aj rastliny predpestované v črepníkoch. Môžete si ich vysadiť do nádob na balkóny a terasy. Nezabudnite, že nádoby by mali byť hlbšie. Kvalitné rastliny slnečníc získate aj tak, že necháte najkrajšie druhy po odkvitnutí bez povšimnutia. Keď dozrejú semená a podarí sa vám ich ochrániť pred vtákmi, rozsejte ich na miesta v záhrade, kde by ste slnečnice chceli mať. V nasledujúcom roku na jar pozorne sledujte dané miesta a pri čistení sa vyhnite semenáčikom slnečníc. Z týchto takmer vždy vyrastú veľmi kvalitné a mohutné rastliny.
  romana147 / osivo rôznych druhov slnečníc. Aj veľmi netradičné/ ak na zaclonenie slnečnice , tak rozkonárené
    zbaliť

  pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

  pavol54
  Do zemiakov nie je nič vhodné dávať, 1. treba si uvedomiť, že zemiaky sa konzumujú podzemná časť, teda pri ich vyberaní narušíš koreňový systém vedľa žijúcich rastlín. 2. zemiak je najnáročnejší na živiny, takže kto si vyberie. 3. Zemiaky sa sadia do radov 70 75 cm, pôda medzi radmi sa využíva na prihŕňanie.

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  u nás sa do zemiakov vždy sadila tyčková fazuľa Na kraj, do poslednej brázdy.
  buchač ...u nás máme ploty...

  slnecnica a zemiaky nevhodna kombinacia?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.