Zavrieť

Porady

Príspevok zamestnávateľa na investičné životné poistenie

Milí poraďáci pozdravujem, mám taký veľký problém, ani nespím pre to a neviem ako ho správne riešiť. Už to nevieme vrátiť späť, ale teraz to potrebujem poriešiť. Ide o to, že máme doplnkové dôchodkové sporenie pre našich zamestnancov, kde zamestnávateľ prispieva 2%. To je ok, nakoľko príspevky na DDS sú vymeriavacím základom pre zdravotnú poisťovňu, ale pre sociálnu nie (čiže sociálne poistenie sa z toho neplatí). Náš šéf však pre dvoma rokmi okrem toho uzatvoril zmluvu s jednou poisťovňou, že sa dá prispievať aj na investičné životné poistenie - tiež 2%. Netýka sa to všetkých zamestnancov, ale je ich asi 7. A tu je ten problém, z toho sme neodvádzali sociálne poistenie, hoci sa mali. Prosím Vás ako to môžem riešiť. Opravovať spätne mesačné výkazy dozadu dva roky? Či sa to dá poriešiť v aktuálnom období? Ja viem, že na to sú poprepájané aj iné veci. Čo by ste robili Vy na mojom mieste. Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
Mila123 spätne, dozadu musíte, opraviť VZ, opraviť ELDP, a nedoplatky zrazíte v aktuálnej mzde), tým sa Vám vyrovná aj daňová povinnosť....čím skôr to urobíte tým skôr sa Vám zastaví penalizácia SP.....
riska007 A čo s takými, čo už u nás nepracujú.(myslím že sú dvaja).
riska007 A ešte mám otázočku, myslíte si, že mám výkazy opravovať aj v programe, alebo stačí manuálne elektronicky cez stránku sociálnej poisťovne. Ďakujem
Mila123 musíte aj u seba opraviť, predsa nemôžete len opravovať v e-pobočke SP.....
a tí čo nepracujú? musíte všetkým opraviť mzdy........dokonca im musíte vydať potvrdenie o zdaniteľnej mzde, kde uvediete na riadku zaplatené sociálne poistenie hodnotu zaplatených fondov do SP a potvrdenie im vydáte za rok 2022 (rok 2021 neopravujete, všetko necháte tak ako máte )...pozrite si na nete ako sa opravujú spätne mzdy......ak si neporadíte napíšte mi SS
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Príspevok zamestnávateľa na investičné životné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.