Zavrieť

Porady

prababička alebo prapramacocha?

Môj syn vyženil syna tak je otčim. Ale vyženenému synovi sa narodila dcerka... ..tak čo je teraz môj syn a čo som ja tomu bábätku? Existuje na to nejaký výraz?
Mila123 váš syn si adoptoval syna? ak nie, tak je iba manžel jeho matky....otčima chápem ako nevlastného otca, a ak nie je syn manželky adoptovaný vašim synom tam nie je otcom.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie si tomu dietatu nic, nemate pokrvny vztah.
    Syn je manzelom jeho babky. Ty si matka manzela jeho babky.

    Ale kludne mozes byt pre babatko prababicka, je to len o oslovovani a vztahoch v rodine.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak syna uznal za svojho , potom je klasický dedko a ty si tomu bábätku prababka. Ak ho neuznal za svojho aj tak je to dedko s dôvetkom nevlastný. Ale v klasických rodinách, kde sú dobré vzťahy by som ten nevlastný(ná) vynechala. Oficiálny názov asi ani nie je.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Manželova mama mala druhého partnera. Manžel zomrel a tak syna (môjho manžela) viac vychovával on ako jeho rodný otec. Nikdy ho neadoptoval, nikdy sa ani so svokrou nevzali. Nemali sme najmenší problem, keď sa narodil syn, aby to bol starý tato. Hoci mal ďalších dvoch, aj keď oboch iba na cintoríne.

    Inak potom už len ako nevlastná babka alebo dedko.

    a pár príbuzenských pomenovaní https://lepsiden.sk/pribuzenske-vztahy-pomenovanie/
    ivka70 25.04.22 10:27 odstránil(a) z Porady

    prababička alebo prapramacocha?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.