Zavrieť

Porady

vydieranie susedom

Dobrý večer,
Chcela by som sa poradiť ,ohľadne susedského sporu.
Sused ide stavať rod. dom .Odo mňa žiada, aby som mu dala časť pozemku na hranici pozemku ,nakoľko chce postaviť plot . Na mojej strane oplotenie postavené mám tak som povedala nech si plot postaví na vlastnej strane pozemku. To sa mu nepáčilo tak nám začal škodiť. Začal na mňa volať mestských policajtov. Prve udanie bolo , že som kúrila vo fóliovníku , Dobre kúriť som prestala. Ďaľšie udanie bolo na mestský úrad, Kde ma udal za komín z plynového kotla ,ktorý ústí na jeho pozemok, aby som ho po 12 rokoch odstránila, potom ma udal že som postavila garáž načierno, čo pravda nie je, ďaľšie udanie na mestskú políciu bolo, že predávam z dvora vlastné prebytky, na čo mám povolenie, Momentálne začínajú kontrolovať , či nám zelina z nášho pozemku neprerastá na jeho pozemok, aby mohli znovu volať mestskú políciu.
Ako sa brániť proti takejto šikane. Pozemok mu odmietam darovať. S návrhom na kúpu ma neoslovil. Existuje nejaký zákon ako sa brániť takémuto jednaniu od suseda
buchač Zákon existuje...ide o krivé obvinenie.
https://www.lewik.org/term/1337/kriv...trestny-zakon/

P.S.:
Hehe...mestských polišov by som si vychutnal jak lusk...
Sused by sa dočkal odvety (tá má viacero možností) tiež.

Čo sa týka komína, už si tu dala otázku
https://www.porada.sk/t330498-komin-...ml#post3224275
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak nerobis nic protizakonne, nemas sa coho obavat a kontrola moze prist na akykolvek podnet.
    Oni casom zistia, ze notoricky stazovac sa len snazi zneprijemit susedom zivot.
    Staci vydrzat a nepripustit si, ze ta to obtazuje.
    Pripadne das podnet ty za nadmerne obtazovanie ,ak neopodstatnene podnety voci tebe budu pretrvavat. Najviac ho vytocis, ked zisti, ze to tebou nepohne a snazi sa zbytocne.
    Treba si dat pozor na to, co realne robis. Ak su totiz podnety opodstatnene, v ziadnom pripade nejde o sikanu ani vydieranie.
    Lebo preco by si nemohla kurit v skleniku ,ak dymom neobtazujes susedov a nepalis tam nejake umeliny a pod.? Preco mas komin na cudzom pozemku? Atd.
    Naposledy upravil ivka70 : 27.04.22 at 08:34 Dôvod: o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.