Zavrieť

Porady

Môže eshop predávať niektoré tovary len podnikateľom?

Môže si eshop určiť, že niektoré vybrané tovary bude predávať len zákazníkom s IČO? Napríklad predáva el. náradie, ale niektoré výkonnejšie modely určené pre priemyselné profi použitie nepredá bežnému maloobchodnému zákazníkovi, len firme s IČO (t.j. niečo ako Metro, ale len pre časť sortimentu).
buchač Nie som podnikateľ, ale dám názor.

Myslím si, že môže...veď viď Metro. Keď predsa môže jeden, môže aj druhý.

Otočím inak...ak zavedieš takú prax, dám ruku do ohňa, že veľmi rýchlo skončíš a umožníš kúpu aj bežnému jedincovi....alebo krachneš.
Nehovoriac už aj o tom, že ak jeden chce, furt si nájde chodníček, aby si kúpil to, čo mu neumožňuješ. Každý pozná totiž niekoho, kto má IČO.

...a otočím ešte aj inak.
Byť v mojej právomoci, tak by som zakázal kupovať potraviny vo väčšom množstve v bežných obchodoch...lebo je bežné vidieť, že vo vozíku v obchode (Kaufáč, Lidl, Tesco....a podobne) má jeden toľko z 1-5 druhov, že neexistuje, aby to bral pre vlastnú domácnosť...takže je zrejmé, že sa jedná o podnikateľa s potravinami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Pokiaľ nie je v zákone určené že s určitým druhom tovaru alebo výrobkov, môže manipulovať len osoba oprávnená(jedy, zbrane nebezpečné látky
    2. podnikateľ potrebuje kúpiť na pohostenie kilo cukru a balík kávy má si to objednať z veľkoobchodu? + dopravné
    3. Podnikateľ potrebuje kýbel farby, štetec má si to objednať z veľkoobchodu + dopravné

    Môže eshop predávať niektoré tovary len podnikateľom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.