Zavrieť

Porady

Inzinierske siete na mojom pozemku pred domom, ktory vyuziva mesto ako chodnik

Dobry den. Projekcna firma na kanalizaciu ma vyzvala, aby som podpisala najomnu zmluvu a vecne bremeno na vybudovanie kanalizacie v chodniku pred mojim domom, ktory vyuziva mesto. V roku 2010 v akcii ROEP mne a par susedom zabudli inkognito previest chodnik a cast cesty 3. triedy na tajnasa na mesto a pravoplatne tato cast je na katastri na moje meno. Ostatnym susedom v ramci projektu ROEP v roku 2010 previedli ich casti pozemkov v ceste 3.triedy automaticky na majetok mesta a mesto zasa cestu 3. triedy odovzdalo VUC. ODMIETLA SOM tuto ponuku. Moze VUC, kedze je spravcom cesty 3. triedy alebo mesto, ktore neopravnene vyuziva moju parcelu ako chodnik odignorovat moj nesuhlas a tahat v tzv. VEREJNOM ZAUJME z cias kmerov kanalizaciu? Ak ano, naco potom ziada projekcna firma na kanal treti krat v roku suhlas? LEN TAK, ABY SA HRALI NA PEKNYCH? DAKUJEM
Naposledy upravil terezamaria : 03.05.22 at 12:02 Dôvod: vrátenie textu otázky
veronikasad Ty verejnú kanalizáciu nepotrebuješ?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Pri elektrine a plyne sa majiteľom pozemkov oznamuje (nepýta sa súhlas)že bolo vydané stavebné povolenie zákon 251/2012 niečo podobné bude aj pre vodovodnú a kanalizačnú sieť. myslím že môžeš žiadať v danom roku kompenzáciu za obmedzenie

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
v tzv. VEREJNOM ZAUJME..
===================
Veru tak...môže a práve vo verejnom záujme....viď zákon.

https://www.epi.sk/zz/2002-442

Inzinierske siete na mojom pozemku pred domom, ktory vyuziva mesto ako chodnik

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.