Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

dobry den, chcela by som sa opytat na MD. firma mi zanikla 31.5.2021 od 2.6.2021 som PN v polke septembra som otehotnela na SP v mojom okrese mi povedali, ze nemam narok na tehotensky prispevok ani na MD. volala som na SP do BA a tam mi pani poradila aby som si dala dobrovolne poistenie. poistenie som si spravila od 26.4.2022 a nastup na MD mam od2.5.2022 vraj tym padom by mi mala vyjst materska.oplatilo sa mi to vobec spravit na tych par dni, vyjde mi vobec materske ci nemam nan narok?
Naposledy upravil ivka70 : 01.05.22 at 19:05 Dôvod: Preklep
8 komentárov     zbaliť
veronikasad máš splnenú podmienku 270 kal.dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch ? Obdobie PN po skončení prac.pomeru sa nezapočítava ...
misicka0 mam to chapat tak ten cas co som na PN sa nerata a mam si ratat dalsie dva roky alebo iba rok sa mi zaratava
veronikasad spočítaj obdobie od 1.5.2020 do 30.4.2022 - len obdobie v ktorom trval pracovný pomer, nemusí byť súvislé.
veronikasad ak si počas trvania pracovného pomeru v tomto období bola PN, toto obdobie sa započítava do 270 dní.
veronikasad aký vymer.základ si si určila v RL FO ?
Mila123 Veronika, na výške VZ cez DPO do 26 týždňov pri dávke NP neyáleží..... MD jej vzpočítajú ak splnila podmienku ya psoeldných 2 rokov a 270 dní ku dňu nástupu na MD? resp. nejneskôr ku dňu pôrodu.....tak hádam spĺňa podmienku.....insk MD nebude
veronikasad Jarka, viem, len či si zbytočne nedala vysoký VZ...
Mila123 na týždeň......(7 kal. dní)......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak tvoj prac pomer, ktorý skončil 31.5.21 trval dlhšie, (270 dní je zhruba 9mesiacov) - tak ti poradili dobre . Materské bude. pauzu nemáš dlhú.
    Len nezabudni zaplatiť včas !!!!
    potom dostaneš rozhodnutie - tam budeš mať všetko vysvetlené.
    Alebo si to skontroluj v zákone - a okrem §§ o nároku na materské pozri aj § 57 (k výške)
    zz/2003-461/
    Naposledy upravil Katy a R : 01.05.22 at 19:31
    veronikasad Materské bude z dobrovolného poistenia - z minimálneho VZ ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.