Zavrieť

Porady

Airbnb prenájom ako súkromná osoba

Ahojte,
Vie mi niekto prosím povedať ako to funguje keď chcem prenajímať objekt cez airbnb ako súkromná osoba bez toho aby som poskytoval iné služby okrem ubytovania? Jedna sa o malý samostatný domček na pozemku pred veľkým domom na dedine, ktorý by som chcel prenajímať na víkendy a prázdniny pripadne bežné pracovné dni krátkodobo. Čo všetko musím splniť pripadne nahlásiť aby to bolo v poriadku? Pripadne by ma ešte zaujimalo keď som majiteľom objektu ja, môže daný objekt prenajímať aj niekto iný napr. člen rodiny keď bude mať môj súhlas? Za pripadné tipy a rady budem vďačný. Vopred dakujem za pomoc
veronikasad Máš vybaveniu registráciu na daňovom úrade?
Rico Salvatore zatiaľ nie, ale zaujíma ma či okrem tej registrácie je potrebné ešte niečo ino ako napríklad nahlásenie obci že bude ubytovávať a platiť pobytovú taxu, prípadne takýto úkon nie je potrebný?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

focus3ccd
Nejdes prenajimat. Staci ked operies a upraces samostatny domcek a uz podla zakona poskytujes sluzby ine ako standardne a uz na to potrebujes formu podnikania.Cize neprenajimas, ale poskytujes ubytovacie sluzby...

Airbnb prenájom ako súkromná osoba

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.