Zavrieť

Porady

Zánik s.r.o. bez likvidácie

Dobrý deň prosím má niekto skúsenosti s účtovaním pri zániku s.r.o a vyrovnacieho podielu
Spoločník dal návrh na výmaz s.r.o a súd rozhodol o zrušení s.r.o podľa paragrafu 68b odst,1. Spoločnosť zatiaľ nebola vymazaná z OR.
Mám zostatky na účtoch 221,411,421 a 429. Môžem vyrovnať neuhradenú stratu minulých rokov s účtami 411a 421? Alebo ich mám nechať tak. Zostatok na účte 221 spoločník rozdelil rovným dielom medzi spoločníkov. čiže zostatok mi zostal 0. Daň nebola odvedená.
Jeden zo spoločníkov je rakušan. a druhý spoločník je s.r.o. - predokladám že v s.r.o. tento príjem podlieha DzP.PO. Vklad obidvoch spoločník bol vyšší ako príjem z podielu. Môžem príjem zaúčtovať takto: 568/062 výška vkladu
378/665 vyplatený podiel
221/378 príjem na účet
Len neviem ako to mám zaúčtovať v zanikajúcej spoločnosti. Predpokladám že daň platiť netreba keďže som pochopila že základ dane sa počíta ako rozdiel vkladu do ZI a výplaty podielu. Prosím pochopila som to správne? Ďakujem za každú cennú radu.
Naposledy upravil Džejn : 17.05.22 at 09:42 Dôvod: Prosím nikto nevie poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zánik s.r.o. bez likvidácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.