Zavrieť

Porady

Pozemok (orná pôda, E parcela) - aké tu potrebujem povolenia???

Dobrý deň,
prosím o radu ohľadom pozemku a povolení. Som majiteľ E-čkovej parcely v extraviláne, ktorá je v katastri vedená ako orná pôda. Na tento pozemok by som si chcel priviezť maringotku a používať ju na rekreačné účely, ďalej by som si tam chcel nechať vyvŕtať studňu, urobiť žumpu/septik (ak to bude možné) a pritiahnuť elektrinu. Keďže nejde o stavbu, ale pozemok je vedený ako orná pôda, aké povolenia musím získať a je nutné urobiť prevod z E parcely na C, prípadne, čo všetko ďalšie je potrebné vybaviť, aby som tam maringotku mohol osadiť a pripojiť ju na vodu a elektrinu? Rád by som to všetko riešil oficiálne a podľa zákona, nie na čierno. Ďakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    každá studňa je stavba na ktorú potrebuješ stavebné povolenie. to že si jej majiteľ ešte neznamená že si jej užívateľom
    Svjatogor Preto som jasne písal, že to chcem všetko podľa zákona, komentár zbytočný.

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Vynat ornu podu na pozemkovom (vynatie podla bonity) + suhlas obce (z E na C, potrebujes geodeta) ... studna - ohlasenie drobnej stavby, elektrina, projekt - ohlasenie drobnej stavby ... maringotka na kolesach nie je stavba, zaparkujes a hotovo. Zalezi na lokalite, mozu vyskocit nejake problemy napr. VZN obce. Takze chod na obec a rovno sa opytaj ci ti daju suhlasne stanovisko.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Studňa nie je drobná stavba, je to vodná stavba, na ktorú treba riadne stav. povolenie. Ale na obci mu presne povedia, čo môže a čo nie.
    anet Mam dom so zastavanou plochou 157m2 na ornej pode v extravilane obce, studnu som ohlasila ako drobnu stavbu, el.pripojku som ohlasila ako drobnu stavbu ... zalezi od obce aky postoj zaujme.
    ivka70 Ty mas ale na pozemku uz dom, to je ine ako ked na prazdnom pozemku chce zadavatel robit studnu.
    anet Ved som ho stavala :-))) povodne to bola burinou zarastena orna poda v extravilane. V podstate okrem zastavanej casti (dom), mam stale oplotenu ornu podu, prekvalifikovat to na zahradu je zbytocnost.
    Svjatogor Ďakujem pekne za odpoveď!
    anet Nie je za co. Je tazke takto poradit, vsetko sa moze lisit od lokality. Mozno je bonita tej ornej pody tak vysoka, ze nebudes chciet doplacat rozdiel pri vynati. Otazne je aj ako daleko je od intravilanu, ci tam mas dostupne siete ... Ja napr. som "presvedcena" ze ta studna tam bola, vybudovali ju v minulosti ludia co tam mali zahumienky aby si mohli polievat.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stavať na poľnohospodárskej pôde alebo túto pôdu používať na iný nepoľnohospodársky účel možno len v nevyhnutných prípadoch a vždy len v odôvodnenom rozsahu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Svjatogor Komentár zbytočný, neodpovedá na ani jednu otázku.
    ivka70 Aj ty by si si mohol svoje komentare odpustit .... nie ze by si bol vdacny, ze sa ti snazia ludia nejakou radou pomoct ....
    Nandrolon Pre niekoho zbytočný, ale pravdivý...
    buchač Svjatogor (Dnes 13:55) Komentár zbytočný, neodpovedá na ani jednu otázku.
    =====================
    Sa neposer...hlupáčik neužitočný, čo tu len otázky dáva.

    1. Ja som odpovedal príspevkom.
    2. Komentáre tu dávaš akurát ty.
    Veď ty ani len nevieš rozdiel medzi tými dvoma.
    3. Ty si určite ITák...nakoľko máš problém s pochopením textu.
    4. Aj keď pre mňa nie je problém dať celý postup vybavenia povolení a náležitostí, tak pre takých lenivcov sa ja veru nemienim a ani nebudem interesovať.
    Ale šak si frajer (pche..)...máš VŠ, pochodil si kus sveta, si konateľ, podnikateľ (a aj niečo iné = dilino)...nuž si zaplať notára, advokáta, realiťáka...a nie tu mudruj.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Keďže maringotka bude napojená na určité siete, má strechu, potrebuje zrejme upraviť osadenie, povolenie stavebného úradu budeš potrebovať. Takže zrejme ho nedostaneš, máš 2 možnosti. Buď ísť od toho, alebo to prevádzkovať ako černotu, pokiaľ ťa sused neudá. Okrem toho si k tomu pripočítaj aj miničističku alebo nádobu a s tým spojené taktiež povolenia.
    Nandrolon Podliak je úbohý ochabnutý 9 centimetrový PENIS, ktorého vlastné okolie má za čuráka.

    Pozemok (orná pôda, E parcela) - aké tu potrebujem povolenia???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.