Zavrieť

Porady

Neuhradene PZP a uhradenie noveho PZP po 6 mesiacoch.

Dobrý deň,

stala sa mi mojou nepozornostou nasledovna vec. Mal som PZP vozidla uhradzane polročne. Druhu platbu som neuhradil ( v domneni ze mam uhradený cely rok platnosti na ZELENEJ KARTE) a poistovna mi vypovedala zmluvu. Co je najhorsie neprisiel som na to kym som si dnes nekontroloval platnost Zelenej karty. Ta mi mala skoncit teraz v maji, no kedze som neuhradil PZP mam neplatne cely predosli polrok. Zmluva bola ukoncena k decembru 2021. No kedze mi chodi vela emailov naozaj som nejako email od poistovne prehliadol.

Ihned ako som to zistil som si zalozil online nove PZP poistenie v tej istej poistovni ako doteraz - aj ho ihneď uhradil. Chcem sa opytat, ako to je spatne za tych 6 mesiacov, co som mal neuhradene PZP - teda auto bez PZP? Budem platiť pokutu, alebo je možne doplatit tych 6 mesiacov?

Jedine moje štastie, že ma policia nekontrolovala a ani som nemal nehodu, kde by na to niekto prisiel skor ako ja a priamo by som na to doplatil. No aj tak ma to trapi ked je to urcite vedene niekde v databaze. Ak mate niekto skusenost, ako ste postuzpovali? Idem v pondelok aj priamo na poistovnu sa opytat. Naozaj to nebolo umyslene, doteraz som mal vzdy vsetko na 100% uhradene.

Ďakujem za každú radu
Naposledy upravil oniiicek : 14.05.22 at 16:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si nemal nejakú škodovú udalosť a ani ťa nikto nevyzýval na nič - tak nerieš. Načo by si tam chodil? Stará PZ bola do decembra platná - samozrejme poisťovňa má nárok na poistné do tejto doby (predpokladám, že si vyrovnal - či? ) . Teraz máš nové platné PZP a basta - nezabudni včas platiť Ak neplatíš - poisťovňa ti po mesiaci zruší PZP (resp aj inak môže byť - treba čítať mail - že čo ti píšu)

    Neuhradene PZP a uhradenie noveho PZP po 6 mesiacoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.