Zavrieť

Porady

Ako vyriešiť príspevok v občianskom združení (nevydokladovanú charitatívnu reklamu), ktorý neviem vydokladovať?

V roku 2021 prijalo OZ – šport cyklistika a turistika charitatívnu reklamu 4500 eur bol tam aj účel.
Problém je že nevedia vydokladovať použitie tej sumy, lebo všetko si robili sami. Majú len nejaké bločky z nákupu potravín pre dobrovoľníkov a zmluvu s občanom (otec jedného z výboru) na nákup tých záhradných stanov aby im nesvietilo slnko keď robili úpravy v teréne.
Teraz fakt neviem čo s tým, či dorobiť zmluvy o dielo na jedného z nich alebo zdaniť ten príspevok, čo mi je ľúto, lebo sú to ešte „chlapci“ aj keď majú cez 18, venujú sa niečomu rozumenému a teraz keď im to dodaním budú smutní a určite aj znechutení.
Čo mi prosím poradíte? Určite nie sú jediní ktorí začínajú a nevedia ako na to. A ja tiež.
Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
ivka70 Kto im ten prispevok dal a ako ho ten darca vyuctoval?
Benko klasická slovenská sro, plátca dph, OZ vystavil faktúru na poskytnutie reklamu.
Mila123 kde o.z. spotrebovalo 4500,- €? pozrite si na § 13 ods. 1 pís g ZDP, či spĺňate podmienky podľa § 50, ods. 5 ZDP....v takom prípade nemusíte zdaňovať, ale musíte preukázať použite 4500,- €
Benko Ďakujem, zdaňovať nemusia ale preukázať nevedia účel podľa podľa zmluvy. Vyslovene je tam, že na preteky a sústredenia. Peniaze sa minuli hlavne na tréningy, úpravy trate, dobrovoľníkov ..., toto v zmluve nebolo. Lebo tej sročke musia vydokladovať použitie.
Mila123 mám to brať tak, že peniaze si rozdelili (podľa ich "cenníka", bez dokladovania?) a teraz účtovníčka to má riešiť????
Benko Nie, peniaze mali minúť na súťaže a sústredenia, tie sa nekonali. Doklady majú na iný účel - tréningy, úpravy tratí dresy napr.
Mila123 nepodarí sa Vám osloviť firmu, ktorá prispela na reklamu , aby sa urobil dodatok ku zmluve a zakomponovať zmenu použitia prostriedkov,?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Benko

    Teraz fakt neviem čo s tým, či dorobiť zmluvy o dielo na jedného z nich alebo zdaniť ten príspevok, čo mi je ľúto, lebo sú to ešte „chlapci“ aj keď majú cez 18, venujú sa niečomu rozumenému a teraz keď im to dodaním budú smutní a určite aj znechutení.
    peniaze mali minúť na súťaže a sústredenia, tie sa nekonali.
    Peniaze sa minuli hlavne na tréningy, úpravy trate, dobrovoľníkov .
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Trochu tomu rozumiem. Peniaze, alebo časť ste použili ako odmeny pre členov OZ, čo je ľahkovážne, pretože darca vám peniaze poskytol na iný účel, kde odmeny - platy sú vylúčené z poskytnutého príspevku. Angažujem sa v jednom OZ a všetky darovacie zmluvy majú klauzulu kde sa vylučujú možnosti na platy pre členov OZ. Na to sú darcovia citliví, aby sa niekto neobohatil z ich daru.
    Ako spomenula @ Mila123 skúsiť osloviť darcu a spraviť dodatok ku použitiu finančných prostriedkov, pretože tréningy a sústredenia sa nekonali kvôli - udať dôvod.....

    Ako vyriešiť príspevok v občianskom združení (nevydokladovanú charitatívnu reklamu), ktorý neviem vydokladovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.