Zavrieť

Porady

Daňový bonus vyšší ako preddavky na daň

Ahojte, mám otázku. Idú sa teraz zvyšovať sadzby daňového bonusu. Čo v prípade, ak výška daňového bonusu (na viac detí spolu) prekračuje v mesiaci výšku preddavku na daň? Prichádza taký zamestnanec o tento rozdiel ? Dám príklad, ak bude daňový bonus 70 eur na dieťa, na dve deti 140, ale zo mzdy zamestnanca preddavky 80 eur trebars.... Či sa potom neoplatí danovy bonus poberať druhému z manželov, ktorý má príjem vyšší. Ďakujem za radu
Mila123 toto už neplatí......všetko je návrh, ako sa koaličníci dohodnú....p. Mihál písal o niečom, o čom si myslel, že je to tak......ale zase Matovič otočil, že to nikde neuvádzal.....
teraz Matovič uvádza, že je potrebné sledoval základ dane oboch rodičov.....a to si neviem ani prestaviť ako to bude, kedy sa bude DB vyplácať.....
a ako uvádza Ivka 70 je potrebné počkať na planú novelu ZDP.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To sa musis spytat toho, kto to vymyslel a predlozil
    Na FB ma vyhodenych x farebnych Excelovskych tabuliek.
    Pokial viem, bude sa posudzovat prijem oboch rodicov, nielen jedneho, takze v takom pripade to bude asi jedno.
    Aj ked realizaciu tak komplikovanych podmienok si predstavit v praxi neviem. Uz teraz mi je luto uctovnikov.

    Treba pockat na to, co bude ralne aj schvalene, do roku 2023 este trochu casu je.
    Naposledy upravil ivka70 : 17.05.22 at 10:05
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    d4ny19 ano, ale čosi uz má byť od jula platne nie ?
    ivka70 toto urcite nie, skus pohladat to cosi ....
    Mila123 od 07/2022 ? čo ste.....určite nie, veď podmienky na DB sa zvyčajne stanovujú ročne....
    d4ny19 podmienky ano, ale myslim, ze vyška samotna sa ma upravovať
    Mila123 samozrejme
    kvjetecko mi to pripomenulo ako sme voľakedy počítali príjmy na rodinné prídavky.... :-)
      zbaliť

    Daňový bonus vyšší ako preddavky na daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.