Zavrieť

Porady

Finančný príspevok a Dohoda o zrážkach zo mzdy

Dobrý deň, robíte zo zamestnancami Dohodu o zrážkach zo mzdy pri vyúčtovaní Finančného príspevku? Teda sa pýtam ,ak vyplatím napr. 30.4.2022 FP na máj a v májovej výplate na základe dochádzky zistím , že dostal viac ako mal nárok , tak mu to strhnem z výplaty, musím robiť aj Dohodu o zrážkach zo mzdy z tohto titulu?
Tweety ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že áno. Bez dohody so zam-com nemôžeš vykonať takúto zrážku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IVEB A to platilo stále , napr. aj pri stravných lístkov v minulosti ? Nikdy sa takáto dohoda na takýto typ zrážky nevykonávala , veď je jasné keď vyplatím zamestnancovi niečo navyše , tak mi to proste musí vrátiť ako inak.Je to na hlavu postavené ,ale dobre.Existuje nejaký vzor na takúto dohodu ?
    Tweety Samozrejme, že dohoda bola potrebná aj predtým, veď to máš v ZP. Nie je to na hlavu postavené, skôr to, že ste porušovali ZP. A či je nejaký vzor ?, každý si dohodu prispôsobí podľa svojich potrieb. Ale skú pozrieť na gôgli. isto tam nejakú nájdeš.
    Pozri našla som raz dva: https://www.profesia.sk/kariera-v-ko...zkach-zo-mzdy/
    IVEB Ja mám vzor na dohodu o zrážkach zo mzdy ohľadne vyúčtovania zálohy, takže si to prispôsobím , ja som teraz prevzala mzdy po bývalej kolegyni a ona žiadne dohody na SL ani FP nerobila, tak to chcem dať do poriadku,.
    Tweety ok, tak postupuj podľa zákona
      zbaliť

    Finančný príspevok a Dohoda o zrážkach zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.