Zavrieť

Porady

oprava tlmiča výfuku

Dodbrý deň páni motoristi,
potrebovala by som názor nezainteresovaného.
V servise mi navrhli opravu - výmenu tlmiča výfuku - Citroen C-elysee. Stanovili aj cenu. Ak sa niekto vyzná v oprave áut vedel by naceniť takúto opravu? autorizovaný servis vs. bežný servis.
Ďakujem
EM citroen tlmič výfuku1.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nikto ti nenacení autorizovaný servis vs. bežný servis. Čo je to "bežný" servis??
    Každý servis ti opravu nacení inak. Treba si pozrieť, aké majú hodinové sadzby.

    Výmena výfuku sú cca 1 - 1,5 normohodiny roboty. Takže cena práce bude v ktoromkoľvek autoservise (pokiaľ ti to naozaj neurobí nejaký cigáň alebo strýko na dvore) približne rovnaké, či ide o autorizovaný alebo neautorizovaná servis, tipujem okolo 30 - 50 €.

    To, čo robí rozdiel, je cena materiálu. Autorizovaný servis zvyčajne montuje iba originálne diely (najmä kvôli poisťovni, ak to ide cez poistku). tie sú zvyčajne o 50 - 100 % drahšie, niekedy ja viac ako neoriginálne diely.

    Po búraní mi nacenili v autorizovanom servise opravu predku na 3000 €. Dohodol som sa s nimi, že diely si zoženiem aj nalakujem sám a oni mi to len vymenia. Diely som zháňal kde sa dalo, predný nárazník som kúpil až z Anglicka, ale oprava vyšla nakoniec niečo cez 1000 €.

    Výfuk auta - to nie je len jedna rúra, ako si to mnohí predstavujú. Výfukový systém pozostáva v mnohých dielov - zvyčajne začína katalyzátorom, potom predný diel, v ňom je lambda sonda, potom často je stredný diel a nakoniec zadný diel s tlmičom. Z fotky nie je presne vidno, o ktorú časť ide ani čo všetko ti navrhli vymeniť, ale tipujem, že to bude zadný diel.

    Ak chceš ušetriť, a trúfneš si na to, zožeň si neoriginálny diel toho výfuku. Potrebuješ ale presné katalógové číslo originálneho dielu a podľa toho kúpiš neoriginálnu náhradu. Lebo nie je Citroen Elysee ako Citroen Elysee - je tam asi 7 typov motorizácií a každý motor môže mať iný typ výfuku.

    Ale nech máš ktorýkoľvek motor, cena výfuku bude v desiatkach €, max. niečo cez stovku (50-150 €), takže možno ušetríš nejakých pár desiatok €.

    Napr. zadný diel výfuku dostaneš aj za 60 e:

    https://www.euroautodiely.sk/diely/mts/8547867

    ale aj za 150 €:

    https://www.euroautodiely.sk/diely/vegaz/14734999

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Chobot
    Výmena výfuku sú cca 1 - 1,5 normohodiny roboty.

    Autorizovaný servis zvyčajne montuje iba originálne diely (najmä kvôli poisťovni, ak to ide cez poistku). tie sú zvyčajne o 50 - 100 % drahšie, niekedy ja viac ako neoriginálne diely.

    Po búraní mi nacenili v autorizovanom servise opravu predku na 3000 €. Dohodol som sa s nimi, že diely si zoženiem aj nalakujem sám a oni mi to len vymenia. Diely som zháňal kde sa dalo, predný nárazník som kúpil až z Anglicka, ale oprava vyšla nakoniec niečo cez 1000 €.

    Potrebuješ ale presné katalógové číslo originálneho dielu a podľa toho kúpiš neoriginálnu náhradu. Lebo nie je Citroen Elysee ako Citroen Elysee - je tam asi 7 typov motorizácií a každý motor môže mať iný typ výfuku.
    Tá 1-1,1/2 hodiny je podľa málo....stačí jedna zahrdzavená skrutka a čas sa predĺži...

    Autorizovaný servis montuje ZÁSADNE len svoje diely...dokonca ešte aj v Hornej Dolnej a to nie iba cez poistku...tu ide o to, aby si majiteľ auta náhodou nezmyslel reklamovať fejk.

    Kto verí, ten verí...ale ja veru teda nie....teda, ak nešlo o nejakú známosť.

    Žiadne presné katalógové číslo nie je potrebné...ono úplne stačí VIN číslo....teda aspoň u mňa to tak funguje.

    ericka111
    V servise mi navrhli opravu - výmenu tlmiča výfuku - Citroen C-elysee. Stanovili aj cenu. Ak sa niekto vyzná v oprave áut vedel by naceniť takúto opravu? autorizovaný servis vs. bežný servis.
    Ďakujem
    Zabudla si ešte na dve podstatné veci :

    1. Kde sa nachádza daný servis...lebo to nie je jedno.

    2. Existujú aj fuškári, ktorí dokážu urobiť kvalitnejšiu prácu ako v autorizovanom servise za oveľa menej peňazí.

    P.S.:
    Teraz som dal meniť komplet brzdy...súčiastky so zľavou cca 300€, cena práce cca 100€. Auto opravené za 48 hodín (v tom je aj čas dodania súčiastok).
    V autorizovanom servise je pri mojom aute 40€ za hodinu...pri súčiastkach by som sa nedoplatil.
    duves Ano, pri určitych kategoriach može byť rozptyl v servisoch brzd aj 50%. Teda v servise mimo hlavneho mesta (nie garažmajstri) to často ponuknu kdesi za 50-60% ceny ako v hlavnom meste.

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Ja vidím na fotografii odtrhnutý držiak ktorý bol pôvodne privarený bodovým zvarom na potrubie výfuku. Myslím si, že netreba meniť kvôli tomu celý tlmič výfuku. Sú tri možnosti:
    1. zakúpiť a vymeniť nový držiak výfuku: https://www.autodielyonline24.sk/oenumber/psa4357.html
    2. Ja by som pozinkovaným drôtom o priemeru cca 1,5 - 2,0 mm obtočil okolo výfukovej rúry a pripevnil na na driek držiaka a utiahol. Niekoľko rokov ti to takto vydrží a keď tlmič prehrdzavie potom sa vymení.
    3. Šikovný zvárač očistí od hrdze a privarí.
    Naposledy upravil faro1 : 20.05.22 at 07:02
    ericka111 Ďakujem veľmi pekne. Zrejme som svoj príspevok nenapísala celkom jasne (podľa predchádzajúcich komentov ) ale Vaša odpoveď mi znie ako presná reakcia na to čo som chcela vedieť. Ja som úžívateľ auta, ktorý sa spolieha na pracovníkov servisu a pre mňa je "španielska dedina" konštrukcia automobilu. Keď som však ukázala obrázok dvom priateľom, skonštatovali, že ide o zhrdzavený držiak tlmiča výfuku, čo nie je nákladná položka. V mojom autorizovanom servise mi však bolo povedané, že treba výmenu tlmiča výfuku, ktorý už však stojí 200 € ( teda na môj typ auta ) ´náhrada´ vraj neexistuje. Neostáva mi asi nič iba im dôverovať, avšak nerada by som sa nechala zneužiť ako žena, ktorá zaplatí čo povedia len preto že sa problematike nerozumie. Ďakujem veľmi pekne za užitočnú odpoveď. Prajem pekný deň.
    buchač Niekoľko rokov ti to takto vydrží ...
    =================
    Trochu by som oponoval.
    Ono to síce vydrží...ale určite nie niekoľko rokov. Povedal by som, že do najbližšej STK, tam by bol utrum jedna radosť.

    oprava tlmiča výfuku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.