Zavrieť

Porady

Odblokovanie elektrobicykla

Nema niekto skusenosti s odblokovanim elektrobike TAOCI ?
Naposledy upravil Lorw : 21.05.22 at 21:22
bike.jpg  
31 komentárov     zbaliť
misoft Vráť ho jeho právoplatnému majiteľovi!
Lorw Bicykel je novy, zablokovany na max. rychlost 25 km / hod
ivka70 Ked si prestudujes Etiketu porady, pytas sa ako urobit nelegalnu vec a este ti aj padne zaruka ....:
https://www.mtbiker.sk/clanky/10070/...ostatocna.html
Lorw to je uplne legalna vec
duves Ja som vedel, že sa jedna o odblokovanie koli maximalke. Kolko maš rokov, že potrebuješ elektrobike? Ja mam takmer 60 a šlapem klasiku.
buchač duves (Dnes 16:59)Ja mam takmer 60 a šlapem klasiku.
===================
Mal si sa lepšie učiť...mohol si mať auto ako ja...
Nandrolon Keď už sme znova pri tejto celosvetovej dileme, tak len jedna technická poznámka.
Elektrobike dokáže vyvinúť väčšiu záťaž pre človeka ako normálny bajk. Treba vyskúšať 25kg bicykel s vypnutým stredovým motorom a riadny silový tréning nôh je na svete.
Všetko závisí od spôsobu konkrétneho použitia. Okrem toho ak potrebuješ dať za 1 deň 150 km v dosť členitom teréne čo sa týka výškových metrov, tak s ebajkom si ani neškrtneš a s normálnym to dáš, ak máš niečo odjazdené. Len toľko k ľahkému šlapaniu na ebajku a k úvahám, že si ho kupujú iba dedkovia čo nechcú šlapať. Samozrejme, že aj v takomto režime sa dá jazdiť. Ak idem o pol šiestej do práce, tak idem na maximálnej prípomoci, aby som nesedel celý deň spotený až na "riti".
duves Nandrolon (Včera 06:38) Keď už sme znova pri tejto celosvetovej dileme, tak len jedna technická poznámka.
Elektrobike dokáže vyvinúť väčšiu záťaž pre človeka ako normálny bajk.
************************************************** ***
zatial som takeho nevidel, každy suché tričko a preletia popri mne ako Sagan. Fakt hrdinovia, ale smiešni.
Tych 150 km ako píšeš je pravda. Ale spýtam sa prakticky, čo urobí jazdec, ak vyrazí z Bratislavy po hrebení Karpát do Prašníka a pri návrate mu dojde šťava na Zochovej chate?
Nandrolon Neviem, či som ja jazdec alebo nie :-)))))))))), ale keď som sa vracal domov z Bohumína /kde som šiel vlakom/ a mal som to domov cca 100km samozrejme cez lesy a kopce s veľkým prevýšením, tak som vystúpil v Bohumíne z vlaku, zapol som riadiacu jednotku, nastavil som "prípomoc na 0" a šliapal som asi 30 km čo to dalo. Potom som zapol na 1 /20W-skôr psychická podpora/ a šliapal ďalej.
Rozpočítal som si to tak, aby keď sa budem vracať posledných 25 km do hôr, aby som práve vtedy nebol bez šťavy. A tých 25 km som si potom išiel mokrý ale na 3-ke a 4-ke /z piatich stupňov/.
Áno, na ebajkoch chodia aj pupkáči, ktorí ho využívajú ako moped.
Ja len píšem, že sú medzi nimi aj svetlé výnimky, ktoré ho používajú trochu v inom režime.
Zober si napr. rotoped. Je tam tiež nastavenie odporu.
Alebo niekto cvičí benchpress so 60 kg, iný so 115 kg.
Nedám na ebajky dopustiť.
Nedobíjam na polceste batériu /ani nevozím svoju nabíjačku, takže nemám ako dobiť/.
Nandrolon Duves - asi si myslel, že tam "dobije baterku"..... No, môj sa nabíja cca 8-9 hodín, takže ja by som jednoducho nedobil a šlapal domov za svoje....
Nandrolon Aká je tam pohonná jednotka?
Máš v nej možnosť užívateľsky prenastaviť "región" na USA? Potom by si namiesto 25 mal 32, úplne legálnym spôsobom bez padnutia záruky.
Lorw 1000 W motor je v zadnom kolese. V navode je napisane dojazd 50 km ciste na elektriku, maximalna rychlost na elektriku 55 km / hod. Ja dosiahmem 25 km / hod
Nandrolon Netuším, aký manažment a soft používajú motory v zadnom náboji.
Dokážem si odblokovať svoj ebajk od 0 do 99. Samozrejme tých 99 je v teoretickej rovine.
Reálne som mal 45 keď som sa 30 km naháňal s autobusom, kde bola manželka ale v podstate žiadne pohodlie z jazdy, v zákrutách to musíš moc klopiť, takže na šotoline sa dá aj vyklopiť.
Spotreba asi 4 x väčšia, pričom som silovo šlapal čo to dalo.
Od určitej rýchlosti proste spotreba nerastie lineárne, ale kvadraticky.
Skončil som na svojich 27km/h a už to pár rokov nemením. Ak idem rýchlejšie, tak mo motor už nedopomáha a po chodníkoch a lesných cestách je to celkom dostačujúca rýchlosť.
Lorw jasne, ze staci 25 km / hod. Ale niekedy je treba pridat. Tak ma zaujima ako odblokovat, ked pisu v navode 55 km / hod
ivka70 Tak niekedy slapni do pedalov a pridaj.
Lorw Otazka znie inak
Nandrolon Aby ušliapal 55 km/h tak najskôr to musí byť "technicky možné", teda musí mať k tomu adekvátny prevod /vpredu obrovskú pílu a vzadu kazetu s maličkým kolieskom/, lebo ináč by musel mať kadenciu že by mu to nohy neukmitali :-))))))
Ale ako píšem, je to obrovský nárast odporu vzduchu, valivý odpor kolies a určite nebude mať tak veľký prevod, aby to bolo vôbec možné dosiahnuť pedálmi.
Lorw 55 km / hod je bez pedalovania, ciste na elektriku
Nandrolon Veď píšem, že ináč by to nebolo možné.
Keďže "budíš" motor bez pedálovania, máš tam nejakú páčku? Ako na štvorkolkách? Má to rozbeh z miesta bez pedálovania?
Máš návod?
Lorw Pridavam plyn ako na mopede
Nandrolon Treba proste pozrieť nejaký návod. Možno stačí na odblokovanie niečo iba dlhšie podržať a podobne. Zadný motor je niečo úplne iné ako stredový a funguje taktiež na inom princípe, okrem toho má dosť problém s rýchlosťou otáčok, nakoľko mu nerobí dobre ak sa koleso otáča veľmi pomaly, alebo veľmi rýchlo.
Lorw NECHAPEM, KOMU VADILA JEDINA RELEVANTNA ODPOVED S TABULKOU KONSTANT ? UPLNE UBOHE VYMAZAT
ivka70 Ziadna vymazana odpoved tu nie je. A nekric tu.
Lorw Jasne, ze tu níe je, ked niekto odpoved aj s tabulkou konstant zmazal
ivka70 Moderatori vidia aj vymazane odpovede, ziadna taka tu nie je. A ani ziadny dovod, preco by prave tu tabulku mal niekto mazat.
Nandrolon Fakt je, že tie údaje /hodnoty/ čo tu boli, už nie sú. Podľa nich to nastavil a ešte potvrdil, že mu to funguje. Okrem toho, žeby toto fórum bolo "100 rokov za opicami" a existoval iba 1 level administrátorských práv? Určite nie. Takže nie každý administrátor vidí všetko.
kopretinka Neverím,že moderátor vymazal komentár,v ktorom bola nejaká tabuľka.......
Nandrolon Boli tu hodnoty nastavenia a už tu nie sú, bodka.
Nandrolon Mohla to byť ale záškodnícka akcia, ktorá sa stala aj mne, že autor nadradeného komentára vymazal svoj komentár a tým pádom bolo v prdeli aj všetky reakcie, vrátane reakcie s hodnotami.
Lorw Zaskodnictvo autora to urcite nebolo. Bol to samostatny komentar s tabulkou konstant. Reagoval som na neho s podakovanim len ja a niekto mu dal plusko / myslim , ze Chobot, ale nie som si isty /.
Nandrolon Niekedy si nevšimneš, ku komu sa ten komentár viaže. Ináč ale potvrdzujem, že tie hodnoty tu boli a aj tvoj ďakovný komentár, že ti to fachčí si pamätám.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Aslegin je offline (nepripojený) Aslegin

Vylúčený člen Aslegin
Za odblokovanie rychlosti elektrobike si servisy pytaju nehorazne sumy. Davaju tam "zazracne" krabicky, ine aspon priznaju, ze to robia softwerovo https://www.bicykle.eu/cip-peartune-...iABEgKVPPD_BwE https://www.obchodth.sk/16861-sluzba...SABEgKMofD_BwE Vyrobca bike je povinny nastavit obmedzenie rychlosti na 25 km / hod Odblokovanie je mozne niekolkymi sposobmi podla typu bike. Prva moznost je podrzanie tlacitka + a - sucasne na 3 sekundy Dalsia je zmenou konstant v sotweri. Zapni bike a hned stlac na niekolko sekund obidve tlacitka + a -. Dostanes sa do menu nastavenia. Zmena konstant sa robi tlacitkami + a -, posun na dalsiu konstantu tlacitkom power. Pre odblokovanie obmedzovaca rychlosti su relevantne konstanty P1 = 55, C 1 = 03, C 3 = 8
Naposledy upravil Aslegin : 09.06.22 at 08:42
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Lorw Dakujem velmi pekne. Funguje to super. Rychlost na rovine 55 km / hod
BXLmiami No hlavne s tým v tejto rýchlosti nelez na chodník.
duves takže sagan č.2?
Nandrolon Touto rýchlosťou pôjde max. po širokej a rovnej ceste pár stoviek metrov. Na chodníku by to nedal ani bez chodcov :-)) 55 na bicykli je viac ako 155 v aute :-)
  zbaliť

Savard je offline (nepripojený) Savard

Savard
lorw: vykasli sa na to. Napis mi do SS tvoj mail a ja ti ten komentar , aj s tabulkou poslem. Mam to skopirovane, pretoze pre mna bol velmi uzitocny. Na rozdiel od "moderatora", pre ktoreho to zrejme bolo porusenie etikety Porady
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač
Savard tak okrem "stratenej" tabulky aj mazac sa nasiel. spravne som tipoval
buchač Trt si našiel...
...a nie som ani žiaden mazač...na šťastie pre iných.
Žiaľ, nemám určité práva na moderovanie príspevkov a aj vyhadzovanie fiktívnych = viacnásobných nickov.

Napríklad aj vás obidvoch by som vyšmaril jedna radosť...len by tak fičalo.
Dedukcia a aj iné nasvedčujú, že pod obidvoma nickmi je jedna osoba....a preto som sa aj smial z tej fasa reakcie.
Savard zmazal a este sa smial
  zbaliť

Odblokovanie elektrobicykla

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.