Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    áno, je to v súlade so zákonom č. 297/2008 o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu

    § 19 Spracovanie a uchovávanie údajov
    (1)
    Na účely vykonania starostlivosti vo vzťahu ku klientovi a na účely zisťovania neobvyklej obchodnej operácie podľa § 14 je povinná osoba aj bez súhlasu dotknutých osôb oprávnená zisťovať, získavať, zaznamenávať, uchovávať, využívať a inak spracúvať48) osobné údaje a iné údaje v rozsahu podľa § 10 ods. 1, § 11 ods. 3 a § 12 ods. 1 a 2; pritom je povinná osoba oprávnená získavať osobné údaje nevyhnutné na dosiahnutie účelu spracúvania kopírovaním, skenovaním alebo iným zaznamenávaním úradných dokladov na nosič informácií a spracúvať rodné čísla a ďalšie údaje a doklady bez súhlasu dotknutej osoby49) v rozsahu podľa § 10 ods. 1, § 11 ods. 3 a § 12 ods. 1 a 2.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    ivka70, kn-alka, duves, Chobot, terezamaria, Katy a R
    6

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Nakoľko ide o povinnú osobu rovnako ako notár alebo realitná kancelária -pozri § 5 zákona 297/2008 a následne ako už tu spomínaný § 19

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Moja ma taktiež žiadala, ignoroval som to, účet používam rovnako ako predtým.
    Žiadať ťa môže hocikto o hocičo, záleží, či vyhovieš.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ako sa to dá ignorovať? Keď som bola osobne na pobočke, zobrala občiansky a išla ho fotiť. Na môj protest odporúčanie, že môžem zrušiť účet...
    veronikasad Mne sa to stalo v ČSOB, chodím tam osobne malo ...
    veronikasad Vadilo mi, že ho išla fotiť do inej miestnosti...
    kopretinka no a? a keby ho ofotila práve pred tebou,tak čo získaš? Ty odídeš,a ona tú kópiu okopíruje aj 100 krát.
    kopretinka neverím,že si si založil účet bez kópie OP.
    Nandrolon Je tomu cca 15 rokov, každopádne občiansky už mám "ďalší".
      zbaliť

    Môže "moja" banka žiadať, prípadne urobiť kópiu môjho občianského preukazu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.