Zavrieť

Porady

Podiel dedičstva pri doopatrovani rodičov chcem

Chcem sa s vami poradiť ohľadne môjho problému. Bývam s rodičmi 6 rokov, pomáham aj finančne a starostlivosťou o nich aj domácnosť. Maminka pred tromi rokmi vážne ochorela a v januári tohto roku zomrela. Posledné týždne jej života boli kritické, v práci som di vybavila dovolenku aby som ju doopatrovala. Uvadzam mam sestru i rok mladšiu, ktorá vôbec nejavila záujem s ani o pomoc v starostlivosti a všetko hodila na mňa. Taktiež po úmrtí maminky odišla žiť s manželom do cudziny a starostlivosť o oca so stareckou demenciou nechala ba mňa. Nakoľko bývam v rodičovskom byte, je možné aby som tu po smrti otca zostala bývať bez jej nároku na podiel, nakoľko mi vobec nepomáha
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Otec, ak je svojprávny a zdieľa tvoje pocity, ti môže svoj podiel celý ešte za života darovať, sestra potom po ňom nebude mať čo zdediť. Ak už sestra zdedila podiel po mame, to už neovplyvníš.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ..."je možné aby som tu po smrti otca zostala bývať bez jej nároku na podiel, nakoľko mi vobec nepomáha..."
    Zo zákona nemáš bohužiaľ nárok...... :-( jedine,ak ti ten byt daruje.....

    Podiel dedičstva pri doopatrovani rodičov chcem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.