Zavrieť

Porady

Problém so zaradením spiatočky / KIA RIO 2013

Zdravím, viete mi niekto poradiť kde môže byť problém....občas sa mi stáva, že mi nejde zaradiť spiatočku, keď ju chcem zaradiť tak mi páka nechce na 100% zapadnúť do pozície spiatočky ostane len v takej ako keby 50% pozícií, na 100% sa mi to podarí zaradiť až po X pokusoch, samozrejme spojku mám zatlačenú na doraz. Keď je auto zabehnuté tak spiatočka ide super bez problémov , tento problém so zaradením mám hlavne keď auto stojí pár hodín prípadne keď je auto odparkované v miernom kopci. Neviete čím to môže byť ? Na pár fórach som narazil že s týmto ma problém viac ľudí že im nejde plnohodnotne zaradiť spiatočku ale o nejakom riešení som sa nedočítal.

diki za každú radu
8 komentárov     zbaliť
misoft No neviem... ale spiatočky sú nesynchronizované často s priamym ozubením. Takže je asi zub proti zubu. A stačí nepatrný pohyb vozidlom a potom zapadne aj sama.
Nandrolon Okrem toho auto musí stáť, nesmie sa hýbať. Ešte ma napadlo, či jej dobre vymačkáva spojka, teda či pri stlačení na podlahu je úplne odopnutá...
faro1 No ty si geniálne poradil. Vieš čo je to spojka? Nevymačkávaš náhodov citróny?
Nandrolon Normálni pochopili, "iní" sa musia dodatočne opýtať. Čo sa ti dnes zase postavil až v autobuse keď si taký nasratý?
faro1 Ako ty zaostalý vo vývoji.
Nandrolon A ty si veľký falus.
:-))))))))))))))))))))))))))
faro1 Už si bol na vyšetrení u urológa?
buchač viete mi niekto poradiť kde môže byť problém
=========================
Nejaký automechanik by mal vedieť....či ?
Pochybujem ale, že na účtovníckom fóre sa bude nachádzať takýto jedinec...či ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Problém so zaradením spiatočky / KIA RIO 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.