Zavrieť

Porady

Ústredný portál VS, oprávnenie

Dobrý deň,
na Ústrednom portáli verejnej správy – mám aktivované 4 vlastné „schránky“ . Pribudli mi ďalšie 2 subjekty, o ktoré som nežiadala a ani som nedávala súhlas. Jeden "nový" subjekt ma poveril k obojstrannej komunikácii cez portál FS SR (elektronickú poštu zasielam na základe starej dohody, doručenú poštu vyberám cez UPVS). Zisťovala som aj cez kontaktné centrum Slovensko.sk, bez výsledku. Môže pribudnúť takto subjekt? mne sa to nezdá......ďakujem za Vaše názory
Naposledy upravil Mila123 : 09.06.22 at 21:17
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nerozumiem tej časti o spoločníkovi ...
ale štatutár cez slovensko.sk môže dať oprávnenie na eschránku aj inej osobe

ja mám u niektorých klientov "staré" generálne splnomocnenia na FS (mám ich na sro, nie na meno) - tu mi chodili aj doporučené zásielky na moju sro adresu - teraz chodia do eschránky mojej sro

plus na slovensko.sk mám aj eschránku na mňa ako FO nepodnikateľa - tu nemám aktivovaný príjem, len mám možnosť podávať

a ešte môže byť ďalšia možnosť, že eschránka je na FO-podnikateľa = na IČO, tam si ale tiež myslím môže zvoliť či chce alebo nechce prijímať zásielky od štátu

ak ti nejaká zásielka prišla, tak ju prevezmi, tak či tak sa po 15 dňoch bude považovať za doručenú
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

avalik
nerozumiem tej časti o spoločníkovi ...
ale štatutár cez slovensko.sk môže dať oprávnenie na eschránku aj inej osobe

ja mám u niektorých klientov "staré" generálne splnomocnenia na FS (mám ich na sro, nie na meno) - tu mi chodili aj doporučené zásielky na moju sro adresu - teraz chodia do eschránky mojej sro

plus na slovensko.sk mám aj eschránku na mňa ako FO nepodnikateľa - tu nemám aktivovaný príjem, len mám možnosť podávať

a ešte môže byť ďalšia možnosť, že eschránka je na FO-podnikateľa = na IČO, tam si ale tiež myslím môže zvoliť či chce alebo nechce prijímať zásielky od štátu

ak ti nejaká zásielka prišla, tak ju prevezmi, tak či tak sa po 15 dňoch bude považovať za doručenú
teda moje 4 schránky + jedna cudzia sro + jedna FO( ktorá je iba spoločníkom, konateľom, zamestnancom pridanej sro), s touto FO som nič nerobila......je pravda, že je to DU KE, ktorý sa zrejme nepýtal, či starú komunikáciu považujeme za jednostrannú alebo obojstrannnú........
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

[/QUOTE]
teda moje 4 schránky + jedna cudzia sro + jedna FO( ktorá je iba spoločníkom, konateľom, zamestnancom pridanej sro), s touto FO som nič nerobila......je pravda, že je to DU KE, ktorý sa zrejme nepýtal, či starú komunikáciu považujeme za jednostrannú alebo obojstrannnú........[/QUOTE]

aj tak nerozumiem ... ideš sa prihlásiť na slovensko.sk a ponúkne ti sa prihlásiť pod tvojimi 4 schránkami + tá cudzia sro + FO iná ... teda máš na výber 6 subjektov?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

presne, 6 schránok/subjektov.....
Naposledy upravil Mila123 : 08.06.22 at 18:15
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Mila123
presne, 6 schránok/subjektov.....
Finančná správa nemá možnosť ani na základe splnomocnenia niekomu pridávať subjekty - eschránky na stránke slovensko.sk
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

avalik
Mila123
presne, 6 schránok/subjektov.....
Finančná správa nemá možnosť ani na základe splnomocnenia niekomu pridávať subjekty - eschránky na stránke slovensko.sk
kopírujem zo zadania mojej otázky.....
V noci som dostala e-mailovú správu „ Dobrý deň, do Vašej elektronickej schránky „xxxxxxxx (E0003543878)“, do priečinka „Prijaté správy“, bola uložená nová správa od odosielateľa „Ústredný portál verejnej správy“. „
FS SR mi nepridávala ďalší subjekt do e-schránky ÚPSV.......
zistím (znovu na kontaktnom centre UPVS).......
ďakujem za Váš názor.........
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Tiež som si to musel 4x prečítať, aby som sa zorientoval, o čo asi ide, nezaškodilo by po sebe skontrolovať, či sú vo všetkých vetách aspoň podmety a prísudky.

Každopádne na základe splnomocnení pre FS SR sa nesprístupňujú schránky na slovensko.sk, FS na základe splnomocnení posiela poštu rovno do schránky splnomocnenca.

Ja by som sa v prvom rade opýtal tej FO, ktorá je zároveň konateľom PO, či náhodou nevie niečo o tom, že schránky sprístupnila.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Mila123
Dobrý deň,
na Ústrednom portáli verejnej správy – mám aktivované 4 vlastné „schránky“ . Pribudli mi ďalšie 2 subjekty, o ktoré som nežiadala a ani som nedávala súhlas. Jeden "nový" subjekt ma poveril k obojstrannej komunikácii cez portál FS SR (elektronickú poštu zasielam na základe starej dohody, doručenú poštu vyberám cez UPVS). Zisťovala som aj cez kontaktné centrum Slovensko.sk, bez výsledku. Môže pribudnúť takto subjekt? mne sa to nezdá......ďakujem za Vaše názory
zmenila si zadanie ale podstata ostáva ... tvojou autorizáciou na FS na určitý subjekt nie je mozne aby sa ti subjekt spristupnil aj na slovensko.sk

priamo na stránke slovensko.sk musel konať ten, čo má právo dispinovať so schránkou
a pridal teba

takže komunikovať s novopridanými subjektami na slovensko.sk, a ked nesúhlasíš s oprávnením disponovať s ich schránkou, tak si to v eschránke zruš.
Naposledy upravil avalik : 10.06.22 at 08:43
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať