Zavrieť

Porady

Odstupné

Prosím o usmernenie, v akej výške vyplatiť odstupné zamestnancovi ak k 31.7. 2022 odpracoval 5 rokov 330 dní. mesačné, či dvojmesačné mesačné podľa § 76 ods. 1 ZP. Sme škola takže riešim funkčný plat.
ďakujem za pomoc
6 komentárov     zbaliť
ivka70 a ako skonci pracovny pomer? dohodou alebo vypovedou - podla akeho paragrafu?
Kedy zacal PP? Tak ci tak odpracoval viac ako 5 rokov ....
af70 Nastúpil 5.9.2016 a končí 31.7.2022. ja riešim peda. zákon 138/2019 skončenie PP 65 ročných učiteľov. Na nich sa vzťahuje odstupné ako pri §63 ods 1 písm.b.
Preto som si istá kolko mesačné odstupné
ivka70 Dali ste mu v maji vypoved a 31.7. skonci VD alebo ste sa dohodli na skonceni PP dohodou k 31.7. z dovodu toho paragrafu?
Podla toho urcujes vysku odstupneho
d4ny19 ahoj, prepač ze skačem do tejto diskusie, ale hodí sa mi k mojej otázke, patrí zamestnankyni 3 mesačne odstupne pri ukončeni PP dohodou pre nadbytočnosť , ak sice v PP je viac ako 5 rokov, ale počas toho posledny 3/4 rok naťahoval PN-ku, a predtym tiez 1 rok naťahovala PN-ku ?
veronikasad PN sa započítava do trvania pracovného pomeru.
ivka70 Patri, aj ked nerozumiem, ako co natahovala, ked dohodou ste mohli skoncit PP aj pocas PN. Len vypoved ste jej nemohli dat z toho dovodu.
Alebo to miesto ste zrusili az teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.