Zavrieť

Porady

Úrad práce : Potvrdenie o hľadaní zamestnania

Dnes som sa bola prvý krát hlásiť na úrad práce, kde som podľa pokynov pracovníčky preposlala na jej email, ze som si hľadala prácu cez portál Profesia.sk. Bola to reakcia na Mzdovú účtovníčku v spoločnosti Metro. Prihlásila som sa cez profesiu, presmerovalo ma to na firmu a poslala som CV. Reakciu spoločnosti, ktorá mi prišla na email som v dobrej mienke preposlala na UPSVAR, kde mi pracovníčka oznámila, že toto potvrdenie nie je správne a nie je cez profesiu a prísediaca kolegyňa dokonca arogantne poznamenala, že ma má z kancelárie vyhodiť a nezaoberať sa mnou hodinu, lebo moja osobná komunikácia medzi mnou a zamestnávateľom ich vôbec nezaujíma a mám doniesť potvrdenie cez Profesiu i keď ho mala pred sebou. Konala správne?
3 komentárov     zbaliť
buchač kde mi pracovníčka oznámila, že toto potvrdenie nie je správne
=======================
Holt...nie je potvrdenie ako potvrdenie.Je potrebné dať správne lajstro a bude po probléme.
Potvrdenie má predpísanú formu...viď
https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/...amestnania.pdf

P.S.:
Dosť silno pochybujem o tvrdení, že by prísediaca vravela niečo o vyhodení...
Beruška78 Dakujem za reakciu. Link na ktorom je potvrdenie mám, s tym sa chodí osobne za zamestnávateľom. Lepsie povedané chodievalo za času bez elektronickej pošty. Pracovníčka mi pred mesiacom ukázala potvrdenie z profesie iného uchádzača, ktoré jej mám priniesť a ktoré som aj preposlala.
PS : doslova citujem jej kolegyňu. Nebaví sa tu s ňou hodinu, nie je tu jediná. Výhod ju nech ti donesie tlačivo z profesie
kopretinka kde je to potvrdenie na profesii? ja tam nič také nevidím....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Určite to nebol profesionálny prístup pracovníčky upsvar, keďže si predložila potvrdenie o hľadaní zamestnania a dokonca aj spätnú väzbu od oslovenej spoločnosti.
    Beruška78 Ďakujem za reakciu. Áno priložila jej potvrdenie a ešte aj naaslednú reakciu od pravdepodobnej personalistky o zaradení do výberového konania

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Máš niekde v poučení pre uchádzačov o zamestnanie, že si prácu môžeš hľadať len cez profesiu?
    Že emailová komunikácia medzi tebou a možným zamestnávateľom je neprípustná na preukázanie plnenia si povinností hľadať zamestnanie?
    Aké poradenské a informačné služby ti úrad poskytol?
    S akým záverom si ukončila dnešný kontakt?

    Úrad práce : Potvrdenie o hľadaní zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.