Zavrieť

Porady

Pískanie Led pásika.

Čaute.
Namontoval som do kuchyne Led pásik s bezdotykovým spínačom so stmievaním. Všetko funguje ako má, až na to, že to píska strašne vysokým tónom. Ledva počuteľným, ale počuteľným a nepríjemným. Prestane to jedine keď je pásik na maximálnom jase. Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosti? Je to možné nejako odstrániť a zachovať reguláciu jasu? Neviem, či to pískanie ide zo zdroja, alebo toho stmievača, ale mám tak trochu pocit, že to ide zo stmievača.

Vopred dík za rady.

Vlado
Bejata73 Skús dať Ucho priamo k trafu, či nepíska trafo - väčšinou zvykne to - v tom prípade ho je treba vymeniť - a trafo je stmievateľné? Ešte je otázka, či je stmievač pred alebo za trafom? Teda 230V ide najpr do stmievača, alebo do trafa? Ak chceš, zavolaj na predajňu svietidiel,
snowden 230V ide do trafa, odtiaľ do stmievača a odtiaľ do pásika. Neviem presne identifikovať odkiaľ to ide, je to taký priestorový zvuk, ale zdá sa mi, že píska stmievač. Skúsim ešte strčiť hlavu k tomu trafu. Či je trafo stmievateľné neviem, predali mi ti ako komplet v Hagarde. Skúsim to ešte napojiť na nejaký iný 12V zdroj, či to bude pískať. Tiež som čítal, že to zvykne trafo pískať. Aj keď na maximálnom jase je to ticho.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Ledstarman je offline (nepripojený) Ledstarman

  Fanúšik LED svietidiel, ponúkam svoje skúsenosti ...viac Ledstarman
  Ak prevádzku pásika sprevádza pískanie trvale, bez ohľadu na to ako je nastavený stmievač, je vysoký predpoklad že je problém v zdroji. Zdroj mohol padnúť a došlo k uvoľneniu plechov na ktorom je vinutie. Niežeby som odporúčal, ale niekedy pomôže mierne pobúchanie, potrasenie zdrojom. Iná možnosť je interferencia medzi ovládačom a zdrojom. Tú neodstránite bez výmeny jedného z komponentov. V každom prípade to považujem za opodstatnený dôvod na výmenu. LED pásik neodporúčam odlepovať, ten je v tom nevinne. Takže odpojte zdroj a stmievač a odneste ich na overenie a výmenu k predacovi.
  Beveger Ved pise, ze to nepiska pri maximalnom jase. Takze to ani nahodou nie je v zdroji. A zdroj nema trafo, je to spinany zdroj. Chyba je v stmievaci

  Pískanie Led pásika.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.