Zavrieť

Porady

Verejná obchodná súťaž - kto sa môže prihlásiť

Dobrý den,


chcela by som sa spýtať, kde v zákone alebo v nejako uznesení nájdem podmienky za ktorých sa môže FO alebo PO prihlásiť do verejnej obchodnej súťaže. Našla som v podmienkach, že nesmie mať žiadne nedoplatky v sociálnej poisťovni, zdravotných poisťovniach a na daňovom úrade.


Len mám takú špecifickú záležitosť, že máme v nájme fyzickú osobu a je nám dlžná za tri mesiace nájomné, ktoré vzniklo počas pandemickej situácie - COVID a nestihla, resp. možno nevedela že má požiadať o odpustenie. Je nám dlžná tri mesiace a opätovne sa chce prihlásiť na vyhlásenú verejnú súťaž.



Chcem sa spýtať, ak by bola len jediná záujemkyňa, môžem s ňou uzatvoriť ďalší nájom aj napriek tomu, že evidujeme voči nej dlh?


Dakujem veľmi pekne za odpoved.
Jana
3 komentárov     zbaliť
pavol54 vy ste štátna inštitúcia?
OA RS Jana nie... sme škola a prenajímame bufet...
pavol54 niekedy bývajú podmienky že je spracovaný splátkový kalendár
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ja by som sa obrátil na zriaďovateľa školy, ten nesie zodpovednosť za prevádzku aj za to ak sa zákon poruší. Treba zákon o VO, uznesenie nie je dosť silná norma

    Verejná obchodná súťaž - kto sa môže prihlásiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.