Zavrieť

Porady

spp uhlikova stopka

Dobrý deň chcela by som sa pripojiť do debaty ohľadom uhlíkovej stopky od nového roku sme prešli k spp a podhodili mi do obálky podpísať zmluvy o dodávke plynu aj o uhlik, stopke ktorú som svojou neznalosťou podpísala dokonca zmluva je na manžela písaním emailoch na spp na zákaz. linku sme nepochodili bolo mi odpísane že musím platiť po dobu 3 rokov . Ja som mala v intret bankingu nastavene súhlas s inkasom a nastavila som si iba čisto sumu za plyn a dnes pozerám že mi bolo zase stiahnuté .nemienim to platiť je to pre mňa dosť na 3 roky a každý mesiac 5 eur .Bolo mi povedane že nič sa s tým nedá robiť . Dnes som tam volala a zrušila som súhlas s inkasom a budem platiť prevodom neviem čo mam robiť poraďte. Bože som veľmi nešťastná načo som to podpísala tu zmluvu s diablom inač to neviem nazvať dakujem
4 komentárov     zbaliť
ivka70 nejde nahodou o uhlikovu stopu? stopka je asi nieco ine
Chobot Nie, služba sa naozaj volá uhlíková stopka:

https://www.spp.sk/sk/domacnosti/pro...saAmlEEALw_wcB
duves ved daj znenie zmluvy
benko21 Ohľadne uhlíkovej stopky...Volali manželke a ani nevedela že sa dá niečo podpísať po telefóne.Zmluva uzatvorená a ja som sa čudoval prečo mám vyššiu sumu na sipo.Povedala mi čo sa udialo a začal som pátrať.Suma 4.10 mesačne a na 3 roky.Zmluvu nechceli zrušiť.Poslal som im 3 sťažnosti ale stále nic.Nakoniec som šiel na nič zostra a požiadal som ich o záznam hovoru medzi manželkou a operatorkou SPP s tým že pokiaľ tak neurobia,dávam celú vec na SOI.
Dnes odpísali že ich operátorka postupovala podľa interných predpisov,ALE NEUVIEDLA V ROZHOVORE ŽE VIAZANOST BUDE NA 3 ROKY A ZE MESACNE SA BUDE PLATIT 4.10E.Ku koncu roka bude zmluva Uhlikova stopka vypovedana a zrušená.
Moja rada ďalším,podávajte sťažnosti a žiadajte preverenie telefonickej komunikácie.Mozno aj u vás pochybili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zial, si dospely clovek, ty musis vediet, co podpisujes a aj niest za to zodpovednost.
    Naco si to podpisala, si musis odpovedat sama.

    Ak si uzavrela zmluvu, ze 3 roky budes odoberat takuto energiu/plyn a nezrusila si to v zakonnej lehote, zmluva plati a treba ju plnit.
    Nepomoze ti zrusit inkaso a platit kazdu fakturu samostatne a menej ako mas ( o tym 5 eur), automaticky sa stanes dlznikom a (zasa zo zmluvy) si bude SPP uctovat penale a poplatky a este ti bude hrozit odpojenie od energii a aj tak to vymozu exekutorom.

    Aby si este neskoncila horsie ako si na tom teraz. Tych 5 eur mesacne je dan za to, ze podpisujes a odsuhlasujes nieco, comu nerozumies.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bohužiaľ si podpísala zmluvu, ktorá nie je vypovedateľná. Jedine ju nadrzo prestať platiť, ale potom treba rátať s prípadnými sankciami - napr. ak sa dodávateľ rozhodne dlžnú sumu vymáhať.

    https://www.vyhodnaenergia.sk/blog/5...ka-produkt-spp

    Nabudúce si treba dať pozor, čo podpisuješ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slavuska101 P.z spp mi povedala že nech ti neplatim a v podmienkach je že keď neuhradim viac splátok bude sa to brať ako zánik zmluvy
    pavol54 len aby si sa veľmi neprekvapila pri podpise nových zmlúv plynu s iným dodávateľom a nakoniec skončíš u nich ako u koncového poskytovateľa v nezazmluvnených cenách
    Chobot Áno, je to jedna z možností. Ale ono to môže mať nejaké následky.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Bolo mi povedane že nič sa s tým nedá robiť .
    ======================
    Ale dá....viď
    https://www.porada.sk/t331247-spp-zm...ml#post3231096
    ivka70 Da, ale len do urciteho casu od uzavretia.
    A ona podpisala zmluvu priamo, neuzatvarala ju telefonicky ani cez internet ..... tam je moznosti este menej ... podla toho ,co pise, uzavrela zmluvu uz pred viac ako dvoma mesiacmi ....
    slavuska101 Ivka presne je to tak ako hovoríte je mojou chybou a veľkou chybou že dalo sa to vraj iba do 14 dní od odoslania

    Nela72 je offline (nepripojený) Nela72

    Nela72
    pokiaľ nebudete uhrádzať platby za zmluvu Uhlíková stopka, zmluva zanikne, žiadne poplatky/pokuty prípadne prerušenie dodávky vám nehrozia.
    ivka70 21.06.22 05:00 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.