Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť z pohľadu vyššej podpory, končí mi rodičovská dovolenka k 15.07. (dieťa má tri roky). Bolo by výhodnejšie vrátiť sa do zamestnania pred rodičovskou teda ukončiť ju skôr napr 14.07. s tým že si chcem čerpať dovolenku deň dva a ukončiť následne pracovný pomer napr k 16.07.. Alebo ukončiť rodičovskú dovolenku k 15.07. a následne nastúpiť do zamestnania čerpať dovolenku a potom ukončiť pracovný pomer napr k 20.7. Chcem si len pár dni čerpať dovolenku a v práci skončiť a ísť na upsvar. Veľmi pekne ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 kedy má dieťa 3 roky veku?
Jana12345aa dieťa má tri roky 15.07.
veronikasad Aký máš zostatok dovolenky? Zamestnávateľ s ukončením pracovného pomeru dohodou súhlasí?
Jana12345aa 21 dní, max 3-4 dni chcem čerpať a potom ukončiť dohodou. áno súhlasí
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozor, je tam víkend. RD nemusí končiť dovŕšením troch rokov veku dieťaťa.

    Mesiac vopred, písomne,oznam zamestnávateľovi ukončenie RD k 13.7.2022 a poziadaj o čerpanie dovolenky 14._15.7.2022, zbytok dovolenky ti preplatí (už je po termíne). Súčasne pošli žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 15.7.2022. V pondelok chod na UP, mali by ťa zaevidovať spätne od 16.7., aby si nemala medzeru v zdravotnom poistení.
    Dôležité je,aby mzdárka nahlásila na Reg.liste ukončenie RD 13.7. a ukončenie pracovného pomeru 15.7.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Veronika, podmienkou nie je čerpanie D ako takej, ale to, že jej skončí prerušenie, ostane jej aspoň jeden aktívny deň, v ktorom môže ukončiť PPV a musí mať aspoň pár dní preplatenej D, tak by jej vznikol VZ na sociálnom poistení......
    Jana12345aa treba teda ukončiť rodičovskú skôr aby vznikol nárok na vyššiu podporu? Nemôžem ukončiť rodičovskú v normálnom termíne 15.07. čerpať dovolenku tri dni a ukončiť PP?
    veronikasad Samozrejme. Môže tie dva dni čo som písala, aj odpracovať. To asi poradacka robiť nebude. Preplatenie zbytku dovolenky zaplatí odvody z pomerne časti maximálneho mesačného vymeriavacieho základu...
    Jana12345aa keď ukončím 15.7.RD a nastúpim 16.07 do práce vtedy ten nárok na vyššiu podporu prosím Vás nevznikne? Nebude sa počítať z tohto vymeriavacieho základu kedy si budem čerpať dovolenku a preplatí sa zvyšok nevyčerpanej?Podmienkou je ukončiť rodičovskú skôr?
    veronikasad Pracujes aj v sobotu? 16-17.7. je víkend... Akú mzdu si mala pred nástupom na RD?
    Jana12345aa nie víkendy nepracujem, mzda pred nástupom na materskú bola hodinová cca 3,80
    veronikasad V čom vidíš problém urobiť to inak ako som napísala?
    Jana12345aa v práci som už oznámila že chcem ukončiť RD k 15.07. nastúpiť do práce naspäť s tým že budem čerpať dovolenku a následne ukončiť dohodou. A teraz nie som si istá či som urobila správne.
    veronikasad Už to nechaj tak, snáď ti vyjde maximálna dávka, máš vysoký zostatok dovolenky. SP bude pri výpočte denného vymeriavacieho základu deliť mesačný VZ štyrmi, namiesto dvoch, ak ukoncis 19.7. Predpokladám, že počas MD a RD si nepracovala na dohodu, ani necerpala dovolenku
    Jana12345aa nie nemala som ani dohodu ani dovolenku..Ďakujem veľmi pekne Prajem pekný deň
      zbaliť

    Podpora v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.