Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru a PN

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť. Končí mi pracovný pomer na dobu určitú 27.06.2022. Od 22.06.2022 som PN. PN tlačivo zanesiem zamestnávateľovi? Zamestnávateľ mi bude PN vyplácať 10 kalendárnych dní, alebo iba do ukončenia pracovného pomeru t.j. do 27.06.2022? Vyplývajú mi po ukončení PP povinnosti vočí ZP? Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK máš potvrdenie ešte v papierovej forme, tak áno, odovzdáš mu ho. Náhradu príjmu počas DPN zam-ľ zaplatí do dátumu skončenia PP, teda do 27.6. Ak bude PN trvať aj naďalej, SP uhradí nemocenské. Poistné do ZP počas PN neplatíš. Len ak by si bola nezamestnaná bez evidencie na UP. Vtedy sa musíš prihlásiť do ZP ako samoplatiteľ.
    sona 33 Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávateľ ti vyplatí náhradu príjmu do 27.6. a od 28.6., ak PN bude trvať, bude nemocenské vyplácať SP.
    PN v papierovej forme odovzdaj zamestnávateľovi a dohodni sa s mzdarkou, či prechodku k 30.6. pošleš jej, a ona ju pošle do SP, alebo ju do SP odnesies priamo.
    Zdr.poistenie riešiť nemusíš, SP je so ZP prepojená. Začiatok PN nahlási zamestnávateľ
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sona 33 Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte Vás poprosím koľko je ochranná lehota po skončení pracovného pomeru?
    Katy a R OL nepotrebuješ riešiť, ak by si bola aj rok na PNke, nemocenskú dávku máš zo SP. To len v prípade novej PNky - OL je 7 dní po skončení PP (pre tehotné 8 mesiacov)
    sona 33 Ďakujem a prajem Vám pekný deň.
    veronikasad Ak sa pýtaš na max.dobu poberania nemocenského, je to jeden rok a započítavajú sa aj predch. PN.
      zbaliť

    Ukončenie pracovného pomeru a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.