Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe a PN

Zamestnankyňa uzatvorila pracovnú zmluvu 4.4.2022. Skúšobná doba 3-mesačná do 3.7.2022. Od 6.6.do 19.6.2022 bola dočasne práceneschopná. Môže s ňou zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe k 30.6.2022, nepredlžuje sa jej skúšobná doba o dni PN? Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
Mila123 Ak zamestnanec počas dohodnutej skúšobnej doby neodpracoval pre prekážku v práci na jeho strane SD sa o tieto kal. dni predlžuje, vo Vašom prípade o 14 kal. dní (uvádzate, že do 17 07 2022), mne to nevychádza, za mňa je to do 18 07 2022 vrátane ) máte správne uvedený termín PN: kedy bola PS?)
bma Počítala som trojmesačnú skúšobnú dobu od 4.4.2022 do 3.7.2022, a od 3.7.2022 +14 dní, stále mi to vychádza 17.7.2022, tak ja už neviem
Tweety 3+14 je 17, tento deň je posledným dňom SD
bma Máte to dobre napočítané, skúšobná doba pôvodne končila 4.7.2022, nie 3.7.2022. Ďakujem
Mila123 máte to správne, začal PPV predsa 04 04 2022 , mea cupla.......
ak bude počas predĺženej SD znovu neprítomná na pracovisku z osobných dôvodov, už sa SD nepredlžuje......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V SD je možné PP skončiť kedykoľvek, teda napr. aj počas DPN. Zo zákona sa SD predlžuje o dni DPN. Pozri ZP §45.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bma Ďakujem, skúšobná doba sa predlžuje o 14 dní, teda do 17.7.2022, čiže mu kľudne môže ukončiť pracovný pomer k 30.6.2022 ?
    Tweety veď som napísala, že v SD je možné skončiť kedykoľvek, takže polopate, aj dnes, aj zajtra , aj 30.6., až do jej skončenia.
    Chobot Aj v sobotu?
    Tweety no, ak pracuje aj v sobotu, tak áno.
      zbaliť

    Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.