Zavrieť

Porady

DPH a KV ak je FA zaúčtovaná v inom mesiaci

Ak mám "zatúlanú" došlú FA , ktorú dodavateľ vystavil napríklad v apríli a ja ju nahrám až napr. v júni aj DPH si uplatním za jún (to môžem do konca roka), ale čo s KV, mám podať dodatočný KV za apríl, alebo to môžem uviesť do júnového KV?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak sa jedná o tuzemskú došlú faktúru, tak máš nárok na odpočet DPH do konca roka a v KV takisto uvedieš v tom mesiaci, kedy si si uplatnila DPH, s tým, že uvedieš pôvodný dátum na faktúre. NEPODÁVAŠ dodatočné KV.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Mám taký pocit že ak uvedieš na kontrolnom výkaze mesiac a načítaš dáta do kontrolného výkazu počítač údaje mimo stanoveného rozsahu ignoruje či?
    Lenka298 Keď pri zaevidovaní faktúry dáš dátum dodania skutočný (teda v tomto prípade april) a dátum odpočitania dane jun, tak to pekne potiahne do KV.
    kn-alka áno, tak, treba zmeniť dátum odpočítania dane na júnový a natiehne ti to do KV jún s aprílovým dátumom
      zbaliť

    DPH a KV ak je FA zaúčtovaná v inom mesiaci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.