Zavrieť

Porady

Posunutie okien/ dverí na terasu

Musíme meniť dvere/okno na terasu a chceli by sme to využiť na zmenu- posunúť okno/dvere smerom na terasu. Celú konštrukciu, aj striešku si predstavujeme z izolačného trojskla. Prikladám náčrt. Má to podľa Vás nejaké záludnosti, ako to môže ovplyvniť tepelnú pohodu v obývačke, myslím prehrievanie alebo v zime väčší prienik chladného vzduchu. Zmyslom tej zmeny by bolo hoci malé ale predsa len zväčšenie obývačky. Aké zväčšenie by bolo relatívne bez rizika ? Na čo si obzvlášť máme dať pozor? Obývačka má rozmery 5x6 m.
Naposledy upravil mandyla : 26.06.22 at 14:24
terasa1.jpg  
6 komentárov     zbaliť
Chobot A ostatné informácie si máme vyveštiť z krištáľovej gule?

Napr.,
- či ide o panelák, alebo rodinný dom.
- -čo je pod oknom? To bude to okno len tak na zemine? Alebo je tam nejaký betón? Alebo sa jedná o balkón?
- ako to bude prestrešené?
- aká tam bude izolácia? (dole, na streche)

Nevidím zmysel zväčšovať obývačku (či už v RD alebo v paneláku) o 70 cm. Keď už, tak urobiť aspoň zimnú záhradu, nevykurovanú, prípadne len temperovanú.

Navyše - ak je to v paneláku, tak na to potrebuješ súhlas ostatných vlastníkov.
mandyla Ide o rodinný dom, z tých dverí je východ na terasu ktorá je vo výške 60cm nad terénom, Terasa má rozmery 3,5 x 6 m, po obvode má základy do nezamrzajúcej hlbky, s úmyslom v budúcnosti ju zastrešiť. Je zakreslená na katastri.. Neplánujem ju zastrešiť, bývam v dome sama(manžel zomrel, deti majú svoje bývanie) potrebujem iba o trocha viac miesta pre kvety preto by som chcela jednoduché riešenie a neriešiť vykurovanie a iné pridružené potreby. v obývačke jeden radiátor nie je potrebný lebo máme aj podlahové vykurovanie, tá malá plocha naviac čo sa týka tepelnej pohody, by nebol problém.
korela Písala v zadaní, že ide o terasu. Je to pekný prvok, spríjemní pobyt aj v samotnej izbe. Priestor pre kvety, sedenie, 70 cm stačí. Niečo ako arkier.

https://www.houzz.co.uk/photos/house...hvw-vp~4954392

Daj si to seriózne navrhnúť, nech je v súlade s celým domom aj esteticky a spĺňa všetky potrebné podmienky, ak to chceš mať stále otvorené smerom od izby.
mandyla Presne tak si to predstavujem, po celej šírke stávajúceho okna/dverí čo sú 3 metre a chcem ísť trochu aj do bokov, takže celková šírka by boli 4m. Terajšie okno s dverami budú odstránené, ich funkciu preberie to nové. Tak ako píšete, na technické prevedenie si nájdem projektanta lebo asi musí mať základy tej kvality ako dom.
Chobot Aha, už rozumiem, čo chceš urobiť.

Dá sa to, ale hrozí tam riziko, že v tom vikieri sa ti bude v zime robiť kondenz. Tie okná budú izolovať menej, ako obvodová stena. Aj keby si tam dala trojsklo, bude tam z kvetov vlhko a keď bude teplota okna pod rosným bodom, tak tam bude voda.

Ja by som na tvojom mieste to okno v stene nechal a vonku urobil z nejakej konštrukcie zimnú záhradu. V takom prípade nehrozia rozdiely teplôt.
kukučka 5x6 je málo?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Posunutie okien/ dverí na terasu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.