Zavrieť

Porady

Priradit v Excel udaje z malej tabulky na zaklade kriterii

Zdravím, vedel by niekto pomoct s priradením udajov z malej tabulky na zaklade kriteria. Jednoducho na zaklade kodu priradit diel. V príohe posielam priklad. Lomitko znamena "alebo" tzn je tam bud jedna moznost alebo ta druha. za každu snahu vopred pekne dakujem
Naposledy upravil Swonder : 28.06.22 at 12:12
5 komentárov     zbaliť
elninoslov Nie je mi jasné, čo chcete. Popíšte to inak, konkrétnejšie. Čo je hľadaná hodnota? Kde je hľadaná hodnota? Na ktorom liste? V ktorých bunkách má byť výsledok? Ako má vyzerať výsledok? Čo je jedna možnosť a čo druhá? ...
Swonder Upresnil som to priamo v tom prilozenom excel subore
vdaka
elninoslov Takže o podmienky PAM, HSV, FLS ide vždy? Tie musia byť splnené vždy, bez ohľadu na čo, či hľadáte 3 alebo 4 podmienky. A potom niektoré potrebujú aj podmienku LRV. A čo ak nájdem zhodu aj 3 aj 4 parametrov? Ktorý výsledok vypísať? Asi ten so 4.
Swonder ked tak pozeram LRV PAM a HSW je podmienka vzdy a obcas ide aj na zaklade FLS. Vysledok moze byt vzdy iba jeden. Ten vysledok musi byt priradeny ku konkretnemu riadku vzdy na zaklade podmienok v stlpci E
elninoslov Stĺpec E je pre hľadanie irelevantný, lebo neobsahuje "+" a teda sa nikde nevyskytuje. Pozrite si ten príklad VLOOKUP. Najskôr hľadá 1234, potom 123, a ako posledné 234. Presne v tomto poradí. Teda nie 1342 alebo 4321, ale vždy 1234. Chápete aký je rozdiel medzi riešením VLOOKUP a MMULT+COUNTIF ? MMULT+COUNTIF hľadá akékoľvek 4 zhody kdekoľvek (teda napr. aj 4321), a následne akékoľvek 3 zhody kdekoľvek (teda napr. aj 413).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elninoslov je offline (nepripojený) elninoslov

    elninoslov
    Napadol ma trošku zložitejší vzorec s pomocou MMULT, hľadá najskôr 4, až následne 3 zhody (akékoľvek).

    Alebo obyčajné zreťazenie VLOOKUP.
    Všetko záleží na tom, čo sa má hľadať, či idú vždy po rade, alebo na hociktorom mieste, to ste stále nešpecifikoval.



    EDIT:
    Príloha "ladhio (2).xlsx" je ten najnovší VLOOKUP s čiastočným popisom v komentári.
    Naposledy upravil elninoslov : 29.06.22 at 00:04
    Swonder pekne ďakujem za snahu tie "+" v tabulke sa mozu kludne odstranit (bral som ako automaticke ze takurobite). neviem to lepsie vysvetlit:
    proste priradit čislo dielu na zaklade podmienok: niektory diel ide na zaklade 3 podmienok iny na zaklade 4.ja mam ale vždy 4 podmienky ktore nie vzdy musia byt zastupene. aby toho nebolo malo este je tam ta zastupitelnost v LRV (AV0/AV1)
    ak sa nikto na to nepodujme nevadi (napisem do Microsoftu )este raz dakujem za snahu
    elninoslov Vy vôbec neodpovedáte a navyše predpokladáte, že vieme na čo myslíte.
    Ako sa odlišuje 4-parametrový diel od 3-parametrového? Môj typ: Najskôr sa pokúsim nájsť reťazec 4 parametrov LRV+PAM+HSV+FLS (presne !!!, teda nie LRV+HSV+FLS+PAM a pod) v malej tbl ZĽAVA !. Ak ho nenájde, potom čo? Má hľadať 3 parametre PAM+HSV+FLS a to ZPRAVA ! (to vylúči LRV vplyv, a tiež podotázka - môžu/nemôžu byť parametre poprehadzované???). Tými 3 parametromi sa myslia vždy len a len parametre PAM+HSV+FLS? Alebo sa tým myslia aj parametrové kombinácie LRV+PAM+HSV? ... Vy zabudnite, že viete čo chcete. Musíte podať vysvetlenie také, že človek, ktorý nemá páru o čom točíte, to pochopí, a to bez nejasností, ktoré Vám tu stále predhadzujem. Ešte ste nedal jediný príklad konkrétne hľadaného textu 4 a 3 parametrového hľadania. A už vôbec nie požadovaný konkrétny výsledok, a duplom ste z praxe nepoukázal na jediný možný konflikt (zprava/zľava/prehodené parametre,...), ani nekomentoval moje doterajšie výsledky vzorcov - či sedia, nesedia, iba niektoré, ktoré sú zle, .. Ako sa mám inak opýtať.

    Priradit v Excel udaje z malej tabulky na zaklade kriterii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.