Zavrieť

Porady

Ako by ste postupovali pri uplne novom elektrickom zariadeni aby sa dostalo na trh..

Chcel by som si dať vyrobiť elektricke zariadenia ktore by služilo na dezinfikaciu v nakupnych centrach (zatial som to ešte na trhu nevidel)
Jedine čo mam je napad a predstavu ako by to malo vyzerať a čo splnať a firmu ktora by to vedela vyrobiť ako by ste postupovali dalej?
4 komentárov     zbaliť
misoft Najskôr bábika, čo vie rozprávať, teraz prístroj na "dezinfikáciu" (asi si myslel dezinfekciu) - a to len máš nápady... ale skutek utek.... takýchto tvojich nápadov totiž vo svete je habadej... a sú dokonca patentované. Iste by si narazil na to, že nápad je dobrý, ale ďalej sa už nedostaneš. A firma? Nedaj sa vysmiať - firma potrebuje tiež zarobiť - výroba prototypu by bola taká drahá, že by si i o vlastné gate prišiel...
mhansoo Pfuuuu tak to koľko môže tak stať keď až takto píšeš? ???? 100K?
misoft Pridaj, chlapče, pridaj... a poriadne.
pavol54 čo chceš dezinfikovať vzduch, podlahy, ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    buchač Ja nič, ja muzikant....ALE NECHCE on najprv NIEČO vyrobiť ?
    To NIEČO vyrobené sa až potom dá skúšku...či ?

    ...a silne pochybujem, že by niečo také už vo svete neexistovalo.
    " Vynálezca " len slabo hľadal...
    ivka70 Musi vyrobit prototyp, ale ak s nim chce na trh, musi ho dat certifikovat.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Vieš, minimálne polovica ľudí tu mám fantastické nápady na podnikanie. Pravidelne sa tu objavujú podobné otázky. A treba povedať, že pár ľudí tu začínalo a dnes sú so svojím biznisom už niekde inde, ďalej. Ale je aj pravdou, že to nebol prvý nápad, ktorý mali.

    Niekto tu raz písal o tom, že keď má taký genialny nápad, tak si ho zapíše a pozrie sa naň o mesiac. Či sa mu to naozaj bude zdať až tak úžasné. A potom treba zodpovedne hľadať. Lebo na 90% už niečo také niekde existuje.
    A keď to neexistuje a stále sa to zdá genialne, treba skúsiť prototyp. Lebo hľadať firmu, ktorá vyrobí jeden kus niečoho, čo nie je nakreslené, netuší sa, či to bude fungovať. Poznám napríklad firmu, ktorá investovala do takéhoto prototypu. Ale bol už v štádiu prihlášok priemyselného vzoru na úrade priemyselného vlastníctva.

    Takže nápad sám o sebe nestačí. Treba to posunúť ďalej. Ideálne nájsť niekoho, čo sa do takých vecí vyzná. Lebo mnohokrát si predstavujeme veci jak Hurvínek válku. Ale v reáli to je o niečom inom.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Najprv musí vyrobiť prototyp a to podľa platných noriem nie len elektrických ,ale aj požiarnych ,bezpečnostných.... ,vyskúšať vytvoriť bezpečnostné podmienky používania dať vyhlásenie o zhode (CE) , Až potom dať typovo preskúšať a až potom to môže uviesť na trh.

    Ako by ste postupovali pri uplne novom elektrickom zariadeni aby sa dostalo na trh..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.