Zavrieť

Porady

SOMI Navýšenie miezd od 1.7. vo VS o 3%

Dobrý deň, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti so mzdami vo VS, len v súkr. sektore. Preberám agendu od 1.7.. Používame program SOMI kde už od predch. mzdára sú nahodené plat. tarify a triedy. Prosím, robia programy aktualizáciu týchto navýšení samé? Bude mi stačiť na prípravu plat. dekrétov výstupy z aktualizácii programu (ak to robí)? alebo treba všetko prepočítavať ? plat sa skladá z tarif. platu a osob. ohodnotenia. Ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil Miriam06 : 30.06.22 at 17:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sisa3 je offline (nepripojený) sisa3

    sisa3
    Konkrétne tento Váš program nepoznám, ale už som robila v dvoch rôznych programoch pre VS a v každom mi chodila pri valorizácii aktualizácia s novou tarifnou tabuľkou. Ale myslím, že to nám tvorcovia softwaru pošlú možno koncom júla + budú zapracovávať aj zmeny v daňovom bonuse. Poprípade ak máte kontakt na Vášho dodávateľa programu, zavolajte im a opýtajte sa.
    Miriam06 ďakujem za reakciu. SKôr som to myslela tak, že ak má u konkrétneho z-ca nahodený tarifný plat, či sa mi to uňho po aktualizácii automaticky zmení? nebudem musieť ja prepočítavať? tabuľku si stiahnem aj sama, len pre mňa je to španielska dedina momentálne, nevyznám sa v zaradovaní zatiaľ a keď budem musieť pripravovať v júli 100 nových platových dekrétov, tak neviem neviem. Ďakujem
    veronikasad Dopln názov programu do nadpisu témy, snáď sa ti ozve Janka Motyckova...

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    V programe sa dá zadať tarifa bez sumy, (v pravidelných zložkách kód 1121 bez sumy), v takom prípade program pri zmene platových taríf počíta s novým tarifným platom. Ak je ale v uvedenom údaji suma zadaná, treba pri zmene platových taríf údaj prepísať. Osobné ohodnotenie sa zmenou platových taríf zamestnancom nemení, toho sa netýka 3 - percentné zvýšenie od 1.7.. Keď niečo k softu neviete, volajte na hot-line, číslo je na obrazovke pri spustení programu.

    SOMI Navýšenie miezd od 1.7. vo VS o 3%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.