Zavrieť

Porady

Platba DPH

Keď uhrádzam DPH z daňového priznania, teda ak vyjde vlastná daňová povinnosť, zaúčtuje sa to v MRP win JU ako 33-platba DPH alebo 39-ostatné neodčítateľné náklady? A naopak ak sa nám vráti nadmerný odpočet, ako sa to účtuje? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Neviem ako Vám, ale ja keď to dám ako "33", pri tlačení peňažného denníka sa mi neobjaví tento údaj na papieri v príslušnom stĺpci. Jednoducho na papieri nie je.
    Preto platbu DPH dávam na "39", a príjem nadmerného odpočtu na "19".
    Myslím, že ani 33 ani 39 nie je chybou, pretože podstatné je, že sa zaúčtuje ako výdaj nevpl. základ dane.

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    danielko
    Neviem ako Vám, ale ja keď to dám ako "33", pri tlačení peňažného denníka sa mi neobjaví tento údaj na papieri v príslušnom stĺpci. Jednoducho na papieri nie je.
    Preto platbu DPH dávam na "39", a príjem nadmerného odpočtu na "19".
    Myslím, že ani 33 ani 39 nie je chybou, pretože podstatné je, že sa zaúčtuje ako výdaj nevpl. základ dane.

    Pri tom DPH 33, keď nahadzuješ položku do PD, dáváš sumu zaplatenej DPH do okienka DPH?

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Ahojte všetci. Podobne sa s tým teraz trápim, ale s tým rozdielom, že potrebujem zaúčtovať do denníka platbu DPH, ktorá je to pre firmu náklad OZD, pretože zatiaľ nie je platcom DPH, ale je registrovaná pre daň podľa § 7 pre nadobudnutie tovaru z iného členského štátu, t.j. bez nároku na odpočet. Pri zaraďovaní zahr.FA som použila typ 50 a v čiastkach som previedla samozdanenie tým spôsobom, že som zapísala čiastku v Sk do kolonky mimo DPH a potom dopočítanú DPH, pre daň.povinnosť v kolonke zakl.dane tú istú čiastku a tiež dopočítanú DPH. Neviem, či je to tak správne, ale v knihe DPH sa mi neobjaví nič okrem dopočítanej DPH, bez základu. Poraďte mi prosím.Ďakujem

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    - zadaj kód 50
    - do riadku rozpisu faktúry uveď sumu v cudzej mene
    - ďalej uveď sadzbu DPH 19% (nie mimo DPH)!
    - skontroluj cez čiastky
    Naposledy upravil jaja99 : 10.12.06 at 18:48

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Pekne ďakujem za radu, skúšala som aj túto možnosť. Dobre, teraz mám daňové priznanie, aké kroky je treba urobiť ďalej, prosím, aby som na niečo nezabudla, potrebujem ešte túto DPH zaúčtovať do denníka ako náklad ovplyvňujúci ZD. Za radu dííík.
    Naposledy upravil M&J : 10.12.06 at 21:45 Dôvod: upresneňujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    prostredníctvom zaúčtovania faktúry si túto DPH aj zaúčtuješ v denníku.

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Skúšam a robím vetko možné, preto ani neviem, čo robím zle. Typ DPH 50 áno, do položiek FA k sume v cudzej mene 19% DPH a v Čiastkach zobrazená v zaradení FA aj v daňovej povinnosti dopočítaná DPH, tá sa však nedostane do celkovej sumy vo FA, a preto ju ani nemôžem zaúčtovať do denníka z FA, je tam len suma bez dane. Tiež mi nie je jasné, keďže nie je nárok na odpočet, je táto DPH daňovým výdavkom, nemôže byť účtovaná ako pohyb 33-platba DPH, tak aký pohyb v PD potom mám použiť? Za každú radu budem vďačná

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Zdravím Vás,
    na DPH mám vlastnú daňovú povinnosť do 100,- Sk - je potrebné uhradiť sumu? /43,- Sk/
    Ďakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Áno ....... zákon o DPH nepozná minimálnu výšku dane,resp.vlastnej daňovej povinnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.