Zavrieť

Porady

Sirup - kde robím chybu?

Doprčic.
Robím už štvrtú várku malinového sirupu, (rôzna teplota, rôzná koncentrácia cukru, či prídavok vody) a stále mi to vo fľaši rosolovatie.
Uvarím, fľaškujem, nesterilizujem.
Kde robím chybu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    pektín spôsobuje zahustenie sirupu
    internet
    Pektinové enzymy pro odstranění pektinů z kvasů, moštů a vín
    Dávkují se v poměru 10 kapek na 5 litrů kvasu, moštu či vína. Enzymy Pectinaze nemůžete předávkovat - v praxi spíše platí, že čím větší množství jich použijete, tím rychleji budou fungovat. Jedno balení (15 ml) vám postačí na 100 litrů kvasu, moštu či vína.

    posielajú aj na Slovensko /3.2€ + pošta 4.7€/
    ..w.alkoholesence.cz/alkoesence-cz/eshop/31-1-Turbokvasinky-kvasnice/83-1-Enzymy-ziviny-ciridla/5/759-Enzym-Pectinaze-pro-kvasy-mosty-a-vino-15-ml
    aliexpres - zadať Pectinase Enzyme 10 ml
    Naposledy upravil viktorviktor : 22.07.22 at 20:09
    ludmilaikov Dakujem
    mari2x a ovocie musí byť skôr prezreté - vtedy odbúráva pektín,
    ako dozreté !

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Príliš veľa ovocia.
    Robím sirupy neustále, vlastne asi na všetko používam rovnaký recept. 1kg cukru, 1l vody varím aspon pol hodiny. Sirup trochu zhustne. Pridám šťavu z ovocia a cca 1 malú lyžičku kyseliny citrónovej. Najskôr dám len pol lyžičky, vyskúšam a pridám podľa chuti. A to ovocie v podstate hrsť ovocia, prípade čiernych ríbezlí hrsť lístia a trochu ovocia pre farbu. Zalejem asi deci vody, nechám povariť a odstáť v chladničke do druhého dňa. Precedím, zmiešam so sirupom, privediem k varu a hneď nalievam do fliaš vypláchnutých vriacou vodou. Vrchnáky vyvarím pár minút vo vriacej vode a tesne pred zatvorením potieram vrch fľaše aj vrchnák kvapkou alkoholu
    Ako nie je úplne bez chyby ten sirup, dalo by sa pohrať s jemnejším precedením. S presnou konzistenciou vareného sirupu. Robím vždy tak 3 fľaše a potom zase z niečoho iného. Už som skúšala fakt všetko možné, mrazené ovocie aj žihľavu, púpavu, mätu s citrónom. Sem tam nakoniec pridávam aj práškové C-čko

    https://nanicmama.sme.sk/zavarame/si...ernych-ribezli

    ešte pridám, sirup nie je podľa mňa o zdraví a vitamínoch . Sirup je o ochutení vody.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ludmilaikov Ibaže ja spracovávam prebytok malín=čistú malinovú šťavu. Nepotrebujem zvyšovať objem sirupu vodou, musela by som mať viac fliaš a priestoru. Snažím sa skôr o "koncentrát".
    Dáša_ V tom prípade to bude vždy hustnúť. Teda väčšina ovocia bude hustnúť. V tom prípade to teda skús spracovať na malinový džem.
    ludmilaikov Akurát že džem u nás nik neje. Sirup je super, ibaže nedisciplinovane trocha rosolovatie. Ale nie vždy. Tak hľadám PREČO a ako tomu zabrániť.
    BXLmiami Do mrazáku.Koncentrát rozmraziť a dochutiť na čo potrebujem.
    kukučka Nechaj maliny vo fľaši kvasiť na slnku a potom preceď, zamiešaj veľa cukru a krátko povar, pozberaj penu. Kvasený sirup nerôsolovatie.
    Netreba žiadnu chémiu.
      zbaliť

    Sirup - kde robím chybu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.