Zavrieť

Porady

Stavebný materiál a odpočet DPH

Chcela by som sa s vami poradiť, aký postup je správny?
Známy stavá halu, je plátca DPH - štvrťročný, nakúpil si stav. materiál a chcel by si odpočítať DPH, v 3.Q.2006. Bude mať z tohto titulu nadmerný odpočet, a peniaze by chcel naspäť požiadať žiadosťou, aby mu hneď vrátili. lebo v 2.Q.2006 mal vl. daň. povinnosť.
Ja si myslím, že D.U. si počká na 4.Q.2006 a až potom by mu vrátili peniaze. Nie je systém žiadať písomne. a ešte k tomu by som ich nedráždila.
Čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mackova
    Chcela by som sa s vami poradiť, aký postup je správny?
    Známy stavá halu, je plátca DPH - štvrťročný, nakúpil si stav. materiál a chcel by si odpočítať DPH, v 3.Q.2006. Bude mať z tohto titulu nadmerný odpočet, a peniaze by chcel naspäť požiadať žiadosťou, aby mu hneď vrátili. lebo v 2.Q.2006 mal vl. daň. povinnosť.
    Ja si myslím, že D.U. si počká na 4.Q.2006 a až potom by mu vrátili peniaze. Nie je systém žiadať písomne. a ešte k tomu by som ich nedráždila.
    Čo vy na to?
    DÚ si počká na 4.Q. a ak bude mať znova NO vráti mu peniaze 30 dní po podaní DP za 4. Q. /presne podľa dátumu podania DP za IV. Q.-teda ak podá až 25.1. tak mu ho vrátia 25.2.2007/ , ak bude mať vlastnú daňovú povinnosť NO si odpočíta....

    § 79
    Nadmerný odpočet
    1/ Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovinadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru

    Stavebný materiál a odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.