Zavrieť

Porady

Klepanie v zadnom naboji bike

Co moze byt pricinou klepania v zadnom kolese pri tahani. Pri pohone ciste na motor je vsetko v poriadku. Bol som uz v 2 servisoch, ale kazdy opravuje len svoje ,co predavaju. Na moj bike je servis vzdialeny 250 km

V Y R I E S E N E
Naposledy upravil Raspuc : 27.07.22 at 20:23
1.jpg  
12 komentárov     zbaliť
duves Elektrobicykel nemam, nepoznam. Raz si taký kúpim, až budem veľký.
Raspuc to nema nic spolocne s elektrobike. klepe to len pri beznom tahani
buchač
buchač V Y R I E S E N E ...
=====================
Chobot Ak si to už vyriešil a vieš, čo to bolo, bolo by pekné napísať príčinu klepania. Možno bude mať tento problém aj niekto iný.
Raspuc Jeden cyklomacher mi slubil, ze v zime rozoberie kazetu a opravi mi to. Potom urcite dam vediet pricinu klepania Do vtedy vraj mozem bez obav jazdit. Zatial som si kupil stuple do ucha.
duves Za bývalého režimu koloval taký vtip. Že príde do autoservisu chlapik na aute, čo melie z posledného, motor vynechava atd. Automechanik nadvihne kapotu, chvíľu na to pozerá, pozera a potom raz niekde ťukne kladivom. Hovorí majitelovi, a teraz naštartujte. Motor naskočí, zvuk jedna radosť. Zákazník sa pýta, že čo je dlžný. Mechanik povie-101 korún. Čože? 101 korun za jedno ťuknutie kladivom, pyta sa rozhorčený zákazník. Tak to mate tak, odpoveda mechanik, ťuknutie kladivom je za korunu, ale 100 korun stojí to, kde treba ťuknúť. POCHOPIL SI?
duves Raspuc, to nebude v kazete.Možno myslel orech. Aj mna to čaka, tiež boli problemy a viem čo som zanedbal, či spôsobil. V najhoršom prípade tam pôjde nový: https://www.cycology.sk/orech-novate...mano-p1091875/
Raspuc Chcel sa na to pozriet hned. Ale kedze to nie je nebepecne a nebrani to v jazde - teraz, ked je dobre pocasie som mu to nedal. Dohodli sme sa na zimu. Co som zanedbal, ze to klepe ?
duves No u mna asi to, že tam hrkocu ložiská, teda guličky. Používam wapku na čistenie MTB a zrejme to tam nebude pekne vyzerat.
Raspuc Vonku je zima, tak uz som to klepanie nevydrzal a zaniesol bike kamaratovi. Ked som mu povedal, ze to klepe kdesi vzadu na strmenoch, len pri zabere na pravu pedal - hned mu bola jasna pricina. Az sa hanbim to napisat. Dotiahol obidve pedale a vsetko je OK. Dakujem vsetkym, co normalne prispeli.
duves :-) ma podrž!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Raspuc Dakujem. Ale tam sa bavia o vselicom moznom, len nie o klepani v zadnom naboji
    ivka70 Tak si tam zadaj vlastnu otazku .... link je len priklad ...
    Taserda Ťažko poradiť keď vieme iba ze klape. Model si nedal. Reťaz či nie je rozťahaná, poškodený zub na pastorku. Robí to na všetkých prevodoch? Nebol problém s prehadzovnim, zaseknuta reťaz sa následne skrivila? Tak ako si položil otázku to bude dobre ak servis bude bicykel preberať a pozrie na to. My môžme všetko vedieť iba od teba. Na MTBiker zadaj otázku ako to bolo radené skôr s blizšim popisom alebo daj inzerát v ich inzercii že zaplatíš za opravu niekomu v okolí.
    Raspuc Robi to na vsetkych prevodoch pri tahani. S motorom to nema ziiaden suvis. Klepanie sa ozyva okolo kazety. Ale dnes som zistil, ze to klepe pravidelne len pri zatazeni praveho pedalu. Pri lavom nie
    mari2x kedysi v lese u nás ťažili hlinu na tehly a zostala jama asi 3 metre hlboká - ideál na šantenie
    ale stačí raz nevybehnúť až hore, bicykel začne cúvať , klasický zadný náboj sa blokne a dolusasnažiaci ísť bicykel sa zastaví - - časť kinetickej energie je použitá na malé ohnutie vodorovnej časti zadnej vidličky
    no a odvedy pri ťahaní stále niečo vzadu vpravo KLEPALO
    pedál o vidličku
    nepomohlo ani 1/2 kilové kladivo - netvárny pedál !
    Raspuc Ja som si vedomy, ze klepanie sposobila moja chyba. Niekolkokrat mi spadol, niekedy aj so mnou. Niekedy som aj cuval s nim do garaze
    Taserda Daj si tam ten inzerát, kopa cyklistov si opravuje všetko sama. Nemáš volne koleso alebo ak chytiš pastorok a pokýveš ním nemá vôĺu ?
    Raspuc klepe to , ked kyvem s kazetou zadneho naboja
    buchač
    duves Tam budu takí malí trpazlíčkovia s kladivkami a klepú a klepú.
    buchač Raspuc (Dnes 08:47) Niekedy som aj cuval s nim do garaze
    ======================
      zbaliť

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Taserda
    Krížovým skrutkovačom sa nastavuje prehadzovač. Daj si ho nastaviť. Ak to chceš mať za darmo tak video ako na to nájdeš na nete.Ak si zvalil bicykel na stranu prehadzovača tak si ho mohol skriviť, vyrovnaj ho a potom nastav.

Klepanie v zadnom naboji bike

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.