Zavrieť

Porady

Storno čestného vyhlásenia

Dobrý deň,



pred rokmi som sa nasťahoval do bytu v ktorom som v rámci rekonštrukcie prerábal elektrinu. Členovia Výboru Vlastníkov Bytov to vtedy využili a dali mi podpísať čestné vyhlásenie, že si nebudem v kuchyni pripájať elektricú varnú dosku (mám tam plynový sporák) - ako dôvod uvádzali, že v dome už je dosiahnutá kapacita elektrických rozvodov/nedostatočná hrúbka kábla smerujúceho do môjho bytu. Po rokoch čo tu bývam som zistil, že to boli neopodstatnené argumenty a chcel by som si prerobiť kuchyňu podľa seba. Je možné oficiálne vziať späť čestné vyhlásenie? Existuje nejaký právne korektný spôsob alebo som čestným vyhlásením viazaný do konca života?



Vopred ďakujem za rady.
Naposledy upravil kungpajo : 25.07.22 at 11:39 Dôvod: gramatika :)
9 komentárov     zbaliť
buchač To si fakt podpísal ?
Veď to je obmedzovanie tvojich práv v oblasti majetku ako takého.

Šak prerábaj...ja osobne by som ich (a teda aj vyhlásenie) mal v trubke.
Ak kábel nevyhovuje, tak sa namontuje nový a zaplatili by ho všetci.
kungpajo No co ti budem hovorit - bol som cerstvy majitel prveho bytu a bral som to ako banalitu, tak som podpisal. Prerobit si to prerobim, len nechcem mat potom zbytocne opletacky s nimi, tak chcem zrusit cestne vyhlasenie, nech mam klud.
ivka70 Ake je elektricke vedenie v bytovom dome? Nejde este o stare, dvojzilove hlinikove kable? Aky mas bytovy istic?

Skor ako o to cestne prehlasenie ide o to, ci to tie rozvody skutocne zvladnu.
Ty si zobral na vedomie, ze vies, ze to nezvladnu.
Ak sposobis poziar pretazenim rozvodov, tak zodpovedas komplet za skody, ktore tym vzniknu.
To si prever. Najlepsie komunikaciou so spravcom a daj si odsuhlasit chystanu zmenu, aby si bol kryty zasa ty.
kungpajo Bytový istič aj rozvody v byte su ok, tie som dal prerobit na medene vodice a istic na 20A. Rozvody v spolocnych priestoroch neviem ake su, to je podla mna zodpovednost spravcu bytoveho domu.
ivka70 Je aj nie je.Na to, na co su dnes, su asi postacujuce. Kedze on ti dal podpisat, ze to nezvladnu tak asi vedel preco.
Zamenit si mozes cokolvek, ale ides do rizika, ak to nepreveris.
buchač kungpajo (Dnes 15:35) Rozvody v spolocnych priestoroch neviem ake su, to je podla mna zodpovednost spravcu bytoveho domu.
------------------------------------
Múdro....veľmi múdro.
========================
ivka70 (Dnes 15:32)
Skor ako o to cestne prehlasenie ide o to, ci to tie rozvody skutocne zvladnu.
Ty si zobral na vedomie, ze vies, ze to nezvladnu.
----------------------------------
Citujem :
"... ako dôvod uvádzali, že v dome už je dosiahnutá kapacita elektrických rozvodov/nedostatočná hrúbka kábla smerujúceho do môjho bytu..."

Takže do iných bytov boli dosť hrubé káble, ale do toho jedného nie ?
Ako, že nezvládnu ? To je čo za onačina ?
Keď sa dávali nové káble, tak išli na doraz ?

S takým prehlásením by som si, prepytujem, riť utrel a nie ho podpísal.
kungpajo Aby som dal veci na pravu mieru - odkedy som to podpisal uz ubehlo 10 rokov a kopa susedov si od vtedy zapojila elektricke varne dosky a nic sa nestalo. Pytal som sa aj spravcu bytoveho domu, ten vravel, ze by s tym nemal byt problem. Rozvody v byte mam prerobene. Vsetko by malo byt ok, jedine ma zaujima ci mozem nejako vizat spat cestne vyhlasenie, to je vsetko. Ostatne veci necham na elektrikarov A dakujem vam obom, ze sa ste sa zapojili do diskusie.
misoft Ja ti len napíšem jedno - už to "prehlásenie" bolo v rozpore so zákonom. SVB ti nemá čo nariaďovať, ako si zariadiš svoj byt. Pokiaľ je teraz situácia, že ostatní už majú varné dosky a pod. - ich sa to predtým netýkalo? Takže - vyser sa ty na nejaké prehlásenie - pokiaľ je elektroinštalácia podľa normy, bude urobený revízia - môžu ti fúkať práškový cukor do zadku. A keby nááááhodou niečo - horko by zaplakali susedia, ak by to vytiahli a ty by si sa bránil tým, že ONI ti obmedzujú tvoje vlastnícke právo.
mari2x onééééééééééé
SVB do toho nič
ale bolo by fajn, keby s drôtikármi uzavrel novú zmluvu o pripojení
v DS je to vchod vpravo - kedysi tzakáč
a potom aj o dodávke ,, ak v DS , tak vchod vlavo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nemusíš brať čestné vyhlásenie späť, pretože to mohlo platiť len v tej dobe ako dočasné opatrenie. Správca je povinný zabezpečiť prevádzku, údržbu, opravy, rekonštrukciu a modernizáciu spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, priľahlého pozemku a príslušenstva. Dobre ti to napísal v komentári misoft.

    Ak si to chceš predsa len ošetriť, jednoducho im oznám, že predpokladáš, že prešla dostatočne dlhá doba na odstránenie tej závady, aj keď vás o tom neinformovali (možno si nebol na schôdzi). Môžeš mu aj popísať, čo si urobil a ideš urobiť.

    Nespáchal si trestný čin ani priestupok, nikoho si nepodviedol. Ak tam bola závada, už musí byť odstránená, alebo ju musia bezodkladne odstrániť, aby si mohl riadne užívať byt.
    kungpajo Dakujem.
    ivka70 25.07.22 12:40 priradil do Porady
    ivka70 25.07.22 12:40 odstránil(a) z Porady

    Storno čestného vyhlásenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.