Zavrieť

Porady

Vystavenie faktúry - stolarske práce, platca DPH

Dobry den, zacali sme byt platca DPH, ako spravne vystavit fakturu za nabytok + montaz. Dakujem
4 komentárov     zbaliť
kn-alka tak ako doteraz, len teraz s DPH
JakubŠ DPH nakonci - na celu sumu? Napr.
Skrinky 700
Montaz 300
DPH 200
SPOLU 1200
kn-alka áno, tak.... to si nikdy nevidel žiadnu faktúru od inej firmy? nechodíš do obchodu?
JakubŠ Videl, len som si nebol isty ci DPH aj na montaz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jakub, nájdi si čím skôr účtovníčku, alebo aspoň SW na fakturaciu. Keď máš problém s vystavenim faktúry, ako chces zvládnuť daňové priznanie DPH?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JakubŠ Ano, uz sa na tom pracuje, Dakujem
    romana147 DP DPH sa dnes robí elektronicky = lahko
    dovtedy meníš sumy v okienkach, kým ti prestane písať na dolnej lište, potom dáš pre istotu skontrolovať a pošleš / ani PU na to nepotrebuješ, stačí ti dobrá excelkalkul tabulka.
    veronikasad Milan, zas si múdry ako rádio. Chcela by som vidieť živnostníka, ktorý z excelovskej tabuľky bez základnej znalostí zákona o DPH správne vyplni DP DPH...
    romana147 Ja som 1OS SRO
    a vôbec som nepísal, že nemá poznať účtovné zákony - naopak , ked chytím klučku na DU, už to musím vedieť lepšie ako oni ( ale t.r. mi systém sám ponúkol 15 % dan )
    a excel som si robil sám , takže napr v máji mám výhlad na druhý Q , aj koniec roka
    veronikasad 15% DPHcku? Lebo o tej je táto téma..
    romana147 " 15 % dan"
    veronikasad Ja nepotrebujem žiadnu excelovsku tabuľku, ani tukať údaje do elektronického tlačivá FS. Priamo z účtovneho SW natiahnem vyplnené tlačivo DzP, DPH, KV,
    Spustená kontrola FS nikdy nehlási chyby..
      zbaliť

    Vystavenie faktúry - stolarske práce, platca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.