Zavrieť

Porady

co mam spravit??

Dobry den,

na zaklade pokynu od konateľky spoločnosti boli omylom vystavené dve faktury na jednu vec. Ako mam teraz postupovať. Mám tu druhú fa uplne vymazať, vystaviť k nej dobropis alebo vystaviť storno faktúru?
Pracujem v OMEGE. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Záleží od toho, či ti už za tou mylne vystavenou faktúrou nasledujú ďalšie faktúry, ak nie v pohode tu faktúru len zmeň na najbližšieho zákazníka, ktorému budeš fakturovať.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Ano bohužiaľ už po tej duplicitnej mam vystavenú jednu faktúru ktorú už aj zaplatili.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Prave ze nemam. Duplicitná fa a aj nasledujúca boli vystavene 21.09.2006 a nasledujúceho zakaznika mam na akciu 23.09.2006 cize to sa mi neda spravit.
    Tak ja neviem.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Tak nič, neostáva ti iné ako stornovať tu mylnú faktúru s tým, že tam dáš komentár, že fa č. ......bola vystavená omylom 2 krát.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Ked vystavim storno faktúru mam pri účtovaní použiť typy súm:
    S - suma spolu
    23d - oprava základu dane
    24d - oprava DPH ?????

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom storno faktúry. Okolo 14.6 sme vystavovali faktúry a rozposielali. Tie sme zohľadnili v dph za 2.kvartál, ale teraz prišiel jeden klient, že zmenili údaje o firme, že tú faktúru nemajú, takže by tú faktúru chceli vystaviť v tomto kvartály už s novými údajmi. Ja mám teraz tú starú faktúru stornovať? A vystaviť im novú? Storno akým dátumom? 4.10? Musím podávať dodatočné priznanie za 2.kvartál, alebo tú dph vlastne budem mať v tomto kvartály mínusom? Mám v tom zmätok . Prosím o radu, ako by sa to dalo čo najlepšie vyriešiť. Ďakujem

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    eop
    Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom storno faktúry. Okolo 14.6 sme vystavovali faktúry a rozposielali. Tie sme zohľadnili v dph za 2.kvartál, ale teraz prišiel jeden klient, že zmenili údaje o firme, že tú faktúru nemajú, takže by tú faktúru chceli vystaviť v tomto kvartály už s novými údajmi. Ja mám teraz tú starú faktúru stornovať? A vystaviť im novú? Storno akým dátumom? 4.10? Musím podávať dodatočné priznanie za 2.kvartál, alebo tú dph vlastne budem mať v tomto kvartály mínusom? Mám v tom zmätok . Prosím o radu, ako by sa to dalo čo najlepšie vyriešiť. Ďakujem
    Podľa môjho názoru, by sa nemalo robiť storno faktúry, keďže nejde o opravu základu dane v zmysle § 25 ZDPH. Treba vystaviť druhopis faktúry s opravenými firemnými údajmi.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Martinella
    Podľa môjho názoru, by sa nemalo robiť storno faktúry, keďže nejde o opravu základu dane v zmysle § 25 ZDPH. Treba vystaviť druhopis faktúry s opravenými firemnými údajmi.
    Moc nerozumiem. Oni tú faktúru vôbec nedostali, takže si ju nezapočítali do nákladov a ani do priznania dph. Teraz nechcú robiť dodatočné priznanie, že to chcú dať do tohto kvartálu. Tak neviem, ako to máme my vyriešiť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    eop
    Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom storno faktúry. Okolo 14.6 sme vystavovali faktúry a rozposielali. Tie sme zohľadnili v dph za 2.kvartál, ale teraz prišiel jeden klient, že zmenili údaje o firme, že tú faktúru nemajú, takže by tú faktúru chceli vystaviť v tomto kvartály už s novými údajmi. Ja mám teraz tú starú faktúru stornovať? A vystaviť im novú? Storno akým dátumom? 4.10? Musím podávať dodatočné priznanie za 2.kvartál, alebo tú dph vlastne budem mať v tomto kvartály mínusom? Mám v tom zmätok . Prosím o radu, ako by sa to dalo čo najlepšie vyriešiť. Ďakujem
    Zrejme zmenili aj sídlo a preto sa k nim fa nedostala. Je to chyba odberateľa, ak zavčasu neinformoval svojich obchodných partnerov o zmene. Pokiaľ sa nezmenili identifikačné čísla, zaslala by som im danú fa s rovnakými dátumami a sprievodným listom s odvolávkou na oneskorené informovanie z ich strany. Ak sa nestala chyba u vás , nevidím dôvod zmeny v dátumoch.

    Všetky kroky s odberateľom by som riešila teraz písomne, nie cez telefón.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Paula
    Zrejme zmenili aj sídlo a preto sa k nim fa nedostala. Je to chyba odberateľa, ak zavčasu neinformoval svojich obchodných partnerov o zmene. Pokiaľ sa nezmenili identifikačné čísla, zaslala by som im danú fa s rovnakými dátumami a sprievodným listom s odvolávkou na oneskorené informovanie z ich strany. Ak sa nestala chyba u vás , nevidím dôvod zmeny v dátumoch.

    Všetky kroky s odberateľom by som riešila teraz písomne, nie cez telefón.
    Moc ďakujem. Toto sa nestalo priamo mne, ale firme, ktorú účtujem. Ešte to skúsim s nimi prebrať, ako to presne bolo a kde nastala chyba a uvidíme. Ďakujem za všetky rady. (ešte sa asi ozvem )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.