Zavrieť

Porady

Do zachodovej misy kvapka voda

Mam problem s WC ktore ma stavany splachovac.Po navrate z dovolenky som zistil ze na wc do zachodovej misy nepravidelne kvapka voda.Viete kde moze byt problem alebo mate link na nejake video s postupom odstranenia? problem je ze splachovaci spinas je v stene .Byt je v novostavbe.Ako mam zabranit uniku vody aby mi nepretekala zbytocne voda? Dakujem za radu.
buchač problem je ze splachovaci spinas je v stene .Byt je v novostavbe.
====================
No ja neviem, ale nebolo by vhodné osloviť niekoho zodpovedného, ktorý by sa na to pozrel ? Nejde náhodou aj o reklamáciu ?
Predsa len...je to novostavba, spínač je v stene...do to by som veľmi ruky neštúral.
...a keď sa už pýtaš na opravu, tak by si si mal zavolať vodára.

...a ozaj...keby si dal aspoň typ alebo značku, bolo by to lepšie.
Videí na nete je totiž až do het.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba rozobrat a vycistit splachovac. Asi tam bude nejaka necistota alebo vodny kamen a neuzavrie sa uplne, tak preteka.
    Skus si vygooglit ako rozobrat Geberit alebo si na to zavolaj niekoho, kto to zvladne. Mozno bude treba aj nejaku drobnu cast vymenit. To zistis po rozobrati.
    jandor Ivka.Na splachovaci je uvedena znacka Viega. Dnes som skusal odkryt ten kryt ale neslo mi to a nechcel som kryt poskodit.Pokusim sa este pozriet na yutube video na Viega.Ak sa mi to podari otvorit budem v tom mat jasnejsie. snad najdem vhodne video......Buchac.......Problem je ze stavebna firma reklamacie riesit nechce kedze ma spor s developerom ktory uz samozrejme neexistuje.Aj tak stavebna firma odviedla dost fuserske prace ktore sa casto vismnu neskor .Byt mam sice poisteny len neviem ci by sa na to vztahovala poistka..Ale stale dufam ze ked najdem spravne video na konkretny typ splachovaca a podari sa mi ten kryt bez poskodenia otvorit uvidim viac a snad sa to nejako vycistim.
    ivka70 Tie splachovace su velmi podobne, co sa tyka sposobu skladania cez ten maly otvor. Skus pozriet aj ine videa, sk nenajdes prave to tvoje.
    Ak to zacalo pretekat az po case, nie hned nove, tak to urcite staci vycistit, mozno od vodneho kamena. Vodar ti to spravi za 20 minut.

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    u nás kvapkalo ak odstavili vodu , pustili, prišla hnedá
    stačilo poumývať manžetu na ovládači uzatvárania napúšťania
    jandor Ivka...........Pokusim sa no zatial som nenasiel video na Viega splachovace aky mam ja.Dnes som konecne otvoril kryt len ma dost zarazilo ako je to urobene a ako sa dostanem k cistenie kedze je to v stene pod kachlickami.Ten otvor je ozaj malicky.Dva kryty a take kolieska po stranach som zatial dal dole. Kym sa to neopravi ostane to rozobrate.Rano ked som akoby take palicky co ked stlacim ide splachovanie skusal stlacat a zacalo pretekat viac hustejsie kvapky po splachnuti.No neskor po dvoch ci troch splachovaniach po sebe to akoby prestalo kvapkat.Len ktovie ci to zas nezacne.Cez vikend budem viac doma a dufam ze najdem lepsie video.No ten priestor pod krytom je velmi maly.No zatial stale vodara volat nechcem.
    ROzhodne dakujem za radu.
    jandor Podla stranky tej firmy som nasiel v ich ponuke dva splachovacie kryty ktore vyzeraju rovnako ako moj Viega Standard 1449001 alebo Viega Standard 1449018 kde je uvedene ze su urcene pre nadrzky visign 2,standard 2 s a vision1f......Len problem je ze tieto nadrzky nevyzeraju uplne ako ich cast ktoru vidim ja po odkryti krytu......Takze zatial musim vychadzat z toho ze mam otvoreny kryt a hladat na nete video alebo nejake obrazky presne totozne s mojimi dielmi ktore tam mam.
    kopretinka 12.08.22 19:03 odstránil(a) z Porady

    Do zachodovej misy kvapka voda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.