Zavrieť

Porady

Dve dohody v rámci mesiaca

Ak mal študent v jednej spoločnosti v rámci jedného mesiaca uzavretú Dohodu o PČ, ktorú po týždni ukončil a následne uzavrel Dohodu o BPŠ a v oboch mu vyšiel príjem do 200€, aké odvody platí z Dohody o PČ? Z dohody o BPŠ viem, tam mal podpísané vyhlásenie na výnimku, ale nie som si istá ako je to s tou druhou dohodou, nemal by platiť všetky odvody?
A tiež ma zaujíma, že keď vypísal vyhlásenie na uplatnenie NČZD pri Dohode o PČ, či sa mu nemá zraziť z Dohody o BPŠ daň. Lebo k nej už vyhlásenie nevypisoval. Alebo sa zrátavajú príjmy v rámci mesiaca a keď nepresiahnu nezdaniteľnú časť, tak neplatí daň ani z jednej?
Naposledy upravil Tony1 : 04.08.22 at 07:10
5 komentárov     zbaliť
Mila123 výnimka pre SP pri denných študentov do 26. roku veku iba pri DoPČ,
pri dôchodcoch pri DoPČ či DoVP....
inak už niekde inde
Tony1 Počítam mu mzdu a program mi to robí takto:

Odvody zamestnanca z dohody o pracovnej činnosti mi berie len starobné a invalidné + uplatňuje nezdaniteľnú časť na daň, takže daň neplatí a odvody zamestnávateľa berie starobné+ invalidné + úrazové + GFS + RF.

Pri dohode o BPŠ mi berie len odvody zamestnávateľa úrazový a GF, čo si myslím, že je správne, lebo u nás podpísali vyhlásenie do 200€ a neprekročili na túto dohodu 200€. Len mi nepočíta daň, čo mi pripadá zvláštne, keďže vyhlásenie má vypísané, len k dohode o PČ. Obidve dohody neprekročili 200€.

Takže je to takto správne?
Mila123 Aký program?
a chýba Vám ZP na DoPČ.......
DoPČ je s akým príjmom? nepravidelný to zrejme bude.......
inak ok, prečo neplatí preddavky na daň? je to jedna FO a z pohľadu na daň sa obe mzdy (ČZD) spočítajú a NČZD na mesačnej báze si uplatňuje, nie je ČZD vyšší ako NČZD, preto nie sú preddavky na daň.......
Tony1 Máme Baris. Čo sa týka príjmu, ide o pravidelný.
Daň som už pochopila, ďakujem. Len ja som si pri odvodoch myslela, že sa Dohoda o PČ posudzujú ako riadni dohodári a mali by platiť všetky odvody.
Mila123 prečítajte si ešte raz moju prvú odpoveď (všetko sa týka DoPČ) .....chýba vám ZP- zdravotné poistenie, prečo som napísala, že je to nepravidelný príjem? pretože nemáte všetky fondy do SP (chýba vám nemocenské a invalidné, kt. sa nedávajú pri nepravidelnom príjme)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Na DoPČ sa výnimka na SP nevzťahuje aj keď je študent.
    K preddavkom na daň zo závislej činnosti:
    "§ 35
    (1) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vyberie preddavok na daň zo zdaniteľnej mzdy s výnimkou uvedenou v odseku 8. Zdaniteľnou mzdou je ÚHRN zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti zúčtovaných a vyplatených zamestnancovi za kalendárny mesiac alebo zdaňovacie obdobie, znížený o ..."
    Tony1 ďakujem za odpoveď.
    ivka70 04.08.22 11:19 odstránil(a) z Porady

    Dve dohody v rámci mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.