Zavrieť

Porady

Zamestnanie cudzinca

Dobrý deň. Chcem sa opytať ako sa dá zamestnať cudzinca konkrétne človeka čo má českú občianku. Treba mi k tomu nejaké iné doklady ešte a ako ho prihlasiť? Bude pracovať na dohodu.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zame...page_id=272203
ivka70 a ak ma v CR aj TPP, tak musi poziadato urcenie uplatnitelnej egislativy ... kde sa budu platit odvody ....
AdaKun tak on má občiansky česky a tu je evidovaný na UP, my ho chceme zamestnať na dohodu na 40 dní, tak ja neviem ako vlastne by to bolo možne, normalne urobim dohodu a platit sa budu tu odvody aj zdravotna, len sa ho nahlasi na UP ze ho zamestnavame na SK abo co
misoft On je št. príslušník ČR? Trvalý pobyt ma v Čechách? Ak áno - potom mi je divné, že ho eviduje SLOVENSKÝ Úrad práce....
avalik misoft, občan EÚ má rovnaké právo byť evidovaným uchádzačom o zamestnanie u nás
ivka70 Ak tu predtym pracoval a splna podmienky, ma narok aj na evidenciu a aj na podporu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak je evidovaný na UPSVaR, tak by mal mať aj SK zdravotnú poisťovňu - preukaz,
    okrem prihlásenia do SP a ZP pošlete informačnú kartu na UPSVaR
    AdaKun ok, ďakujem velmi pekne za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.