Zavrieť

Porady

Legálne hand made

Dobrý deň. Som na rodičovskej dovoľenke a vyrábam hand made. Jedná sa o sochy a obrazy vyrábané rôznymi technikami. Chcem si založiť fanpage na socialnej sieti a predávať nakoľko bol prejavený záujem o ne. Ale neviem ci sa musim niekde registrovať na živnostenskom alebo podobne nakoľko nejde o veľký predaj a mnohokusovy každý jeden výrobok je original. Dočítala som sa o autorskom zákone. Neviem ako si to mam vyložiť. Môžem predávať aby som nemusela otvárať živnosť a podobne? Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
kopretinka a čo máš proti živnosti?
veronikasad Nepotrebuje živnosť
kopretinka pochybujem,že vytvára umenie.
kopretinka aj keď nebudeš mať živnosť,aj tak musíš platiť odvody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nepotrebujes živnosť, stačí ti registrácia na DU a pridelené DIČ.
    Povinnosť podať daňové priznanie vzniká ak ročný zdaniteľný príjem presiahne polovicu ročnej nezdaniteľnej časti základu dane. Do tejto sumy sa započítava nielen príjem z predaja hand-made, ale napr.aj príjem z prenájmu nehnuteľností, práca na dohodu ..

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Lili - nadpis témy jasne hovorí, čo chceš - takže platí to, čo ti Veronika napísala.
    registrácia je to najmenej - a predpokladám, že platby by si realizovala cez účet.
    Ak by si aj do nejakého obchodíka chcela ponúknuť svoje výrobky - potom môžeš, samozrejme ak budú mať záujem okrem zákona - popozeraj si aj stránku FS na uistenie .
    takže to čo ti chlapci tu píšu (a ešte sa aj chvália s tým) si nemusíš všímať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.