Zavrieť

Porady

Stravné cez vikend

Ahojte, chcem sa spýtať ako v prípade GL ak z-ec má prac.tyzden Po-Pia a výnimočne pracuje v sobotu 4h, avšak nemá to ako nadčas lebo si to nahradí cez týždeň, odpracuje o 4h menej. Má nárok na gastrolístok, keďže to nieje práca nadcas? Ďakujem
10 komentárov     zbaliť
kn-alka len ak by odpracoval 4,5 hod.
bodka10 Áno, vlastne som zle napísala... Keď odpracuje napr 4,5h a bude to riešené ako náhrada cez týždeň z prác.uvazku, čiže to nebude nadčas tak vtedy má nárok aj za prácu v sobotu ak je to cez 4h.?
veronikasad Ani v tomto prípade by som zamestnancovi gastrolístky nedávala, dostal gastrolístky za riadny pracovný týždeň...
ivka70 Nie, keďže nejde o riadnu zmenu.
veronikasad Nárok by mal iba v prípade, keby mal 40 hod.tyzdenny pracovný čas rozvrhnuty na 6 dní v týždni a v každom dní zmena trvala viac ako 4 hod.
bodka10 Ďakujem pekne za rady, idem to u nás upraviť a opraviť. Ďakujem ešte raz
pavol54 Ak v sobotu odpracováva hodiny chýbajúce do fondu pracovného času, má nárok na príplatok za sobotu.
ivka70 To ma v kazdom pripade, ci je to nadcas alebo nie.
pavol54 ivka preto som zatrhol také "potrebujem si niečo vybaviť, prídem v sobotu odrobím". buď dovolenka alebo nič,( ked bol išp u mňa tak držali huby) nie som taký bohatý aby som dotoval išp
bodka10 Áno, to je jasné, len tie GL sme mali iny postup. Dakuj všetkým za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    bodka10 Áno, som zle napísala... Samozrejme viac ako 4h keď odpracuje tak vtedy nárok má keďže si to čerpá z práci.fondu cez týždeň, čiže to nie je klasifikované ako nadčas. Ak teda správne chápem. Tak som to riešila aj ja, ale kolegyňa prisla s inym názorom tak som si chcela preveriť či postupujeme správne.
    ivka70 Ale ono ide o nadčas, ktorý si po dohode vyčerpa ako náhradné voľno. Takže nárok na zabezpečenie stravovania nie je.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nárok na zabezpečenie stravovania alebo poskytnutia finančného príspevku má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako 4 hodiny. Povinnosť poskytnúť stravu sa nevzťahuje na brigádnikov pracujúcich na základe dohôd o vykonávaní práce mimo pracovného pomeru.

    Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/stravne-a-...y/stravne-2022 © Podnikajte.sk

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    za prácu v sobotu má nárok na príplatok za sobotu podľa počtu odpravovaných hodín,
    ak v sobotu odpracoval viac ako 4 hodiny, má nárok na SL za tento deň,
    keďže si vybral čerpanie náhradného voľna nasledujúci týždeň, nemá nárok na príplatok za prácu nadčas,
    ak v deň kedy bude čerpať náhradné voľno neodpracuje viac ako 4 hodiny, nemá nárok na SL v ten deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.