Zavrieť

Porady

Vymáhanie pohľadávky pre VUB súkromnou firmou

Synovi prišla upomienka na sumu 6000e za nesplácanie úveru od f. Proturion Slovakia, s.r.o. . Po telefonickom rozhovore kde sa dohodli na prvej splátke 3000e a ďalšej 1200e po uhradení mu bolo telefonicky oznámené že dlhuje ešte 4848,90e.Syn chce tu dlžobu splatiť len oni majú požiadavku splácať po 1500e mesačne čo je dosť likvidačné a keď ich informoval že na takéto splátky nemá hneď sa vyhrážajú sudom a exekútorom. Keď som ich písomne vyzval aby mu doručili príjmový doklad o priati platby a zaslanie splátkového kalendára ako aj výpočet ako prišli na tuto poslednú sumu tak mi len znova telefonicky oznámili že oni písomne nemusia reagovať. A táto suma sa navyšuje kvôli úrokom ale ich výšku mi neoznámili. Zdá sa my veľa zaplatiť keď uver bol 3000e doteraz bolo uhradené 4200 vymáhacom a z úveru bolo splatené 800e a ešte je potrebné splatiť tých 4848,90. Dá sa niekde zistiť či tie ich úroky sú opodstatnené poprípade funguje na SK nejaká inštitúcia dohľad kde by sa dalo preveriť ich postup. V prílohe posielam aj dopis ktorý nebol doručený ani doporučene len do pošt schránky.
Ďakujem Rasťo
Scan_20220809_071417.jpg  
buchač Po TELEFONICKOM rozhovore kde sa dohodli na prvej splátke...
=========================
Zaráža ma jedno.
Takéto veci a vybavujú sa telefonicky ? Viď aj na lajstre..že "dohodnúť sa VÝHRADNE telefonicky "...ta fasa.
duves Ja iba k tej poznamke od teba, že uver bol 3000€ a teraz vymáhajú až 4849 či kolko to je. Sú tam úroky z omeškania + rôzne poplatky. Kedže banka VUB pohladavku nepredala, ale vymáhanie robí ich obchodný partner, tak to stojí ďalšie peniaze. Oni -
Protourion Slovakia, s. r. o. to nerobia zadarmo. Takže toto všetko k tomu pripočítajú. O.i. synček bol určite kontaktovaný bankou pri omeškani čo len s 1.splatkou, išla o tom upomienka, možno aj telefonicky sa spojili s dlžníkom. Následne vtedy, ked úver zosplatnili, toto mu oznámili. Zosplatneny úver znamena, že nie je žiadny splátkový kalendár, podmienky stanovuje veritel, nie dlžník.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Holt, keď niekto nespláca úver, tak nech sa nečuduje, že tam nabiehajú úroky z omeškania a ešte aj poplatky za vymáhanie. Splátkový kalendár predsa mal určený - mesačné splátky úveru. To nesplácal, teraz je úver splatný v celom rozsahu aj s riadnymi úrokmi, úrokmi z omeškania, poplatkov za výzvy a poplatkov za vymáhanie.

  Ako duves správne napísal - splátkový kalendár určuje veriteľ, nie dlžník. Oni sa exekúciou nevyhrážajú, ale oni si ju uplatnia, ak nebude syn splácať.

  A kontrolovať správnosť úrokov ... na to je trochu neskoro. Keď prestal splácať banke, tak mal možnosť sa s bankou dohodnúť na reštrukturalizácii úveru. Ale vtedy to asi neurobil, myslel si, že banka mu to odpustí.

  Úroky aj výšku sankčných úrokov nájde predsa v úverovej zmluve, prípadne si ich môže pozrieť na stránke banky, aké boli úrokové sadzby za úvery. Otázne je, či si ich bude vedieť sám prepočítať. Ak nie, taká inštitúcia nie je, ktorá by ich za neho skontrolovala. Možno nejaký finančný poradca za primeraný poplatok.

  Ak dôjde k exekúcii, tak dlh sa ešte viac navýši o trovy exekútora.
  duves Úver sa dá reštrukturalizovať, ale nesmie byť v omeškaní. Dokonca si banka aktualizuje dlžníkov výpis z bankového a medzibankové registra a ak je v omeškaní, reštrukturalizácia sa nezrealizuje. A nestačí iba vyhlasiť, že dlžník nezvlada splacat. Skúma sa znovu príjem. Často sa stáva, že ludia vymýšlajú a nechce sa im splácať. Pracujem s tým, denne to vidím.

  mari2x je offline (nepripojený) mari2x

  mari2x
  Po takomto drahom školení by už synček mal vedieť, že ak v PU platí
  má dať / DAL
  tak pri úveroch
  zobral / MUSÍ vrátiť

  Vymáhanie pohľadávky pre VUB súkromnou firmou

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.