Zavrieť

Porady

Pausalne vydaje a prijmy zo zahranicia na cesku zivnost

Mam v CR zivnost, prijmy fakturujem na cesku zivnost, ale som rezidentom aj CR aj SR, cize mi vznikla povinnost podat DP aj na SR. V CR uz som davno podal. Chcem sa spytat, ci na SR podavam DP typu A alebo B? Ked som si v CR uplatnil ich pausalne vydavky, tak u nas v DP sa uvadza ta suma, ktora mi vysla %? Cize 50tis x 0.6 = 30tis. Cize 30tis uvediem do vydavkov? Alebo sa do prijmu uvadza uz len uhrn prijmov, co znamena sumu ktora predstavuje zaklad dane v Ceskej republike?
Dakujem
Naposledy upravil peter19901 : 17.08.22 at 19:19
ivka70 Mozes byt danovnikom v dvoch krajinach, ale rezidontom si urcite len v jednej. Predpokladam, ze v CR danujes tm dosiahnute prijmy a na SK, kde si rezidentom asi dovodu trvaleho pobytu) , podavas DP z celosvetovych prijmov.
Preco to chces zdanovat 2x? Zabranenie dvojiteho zdanenia, vynatie ci zapocet prijmov v DP ti nic nehovori? V takom pripade si na to najdi radsej niekoho, kto to spravit vie ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pausalne vydaje a prijmy zo zahranicia na cesku zivnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.